(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törene Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rekörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Tandırlı, akademisyenler, mezun öğrenciler ve veliler katıldı.

foto galeri gif-2

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR VE GURUR KAYNAĞIDIR”

Mezuniyet törenin ilk konuşmasını yapan  Fakülte Birincisi Büşra Demir, “Fakülte birincisi olarak sizlerin karşısına çıkmak, benim için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Bu başarıda en büyük pay sahipleri, elbette ki en başta ailem ve tabi ki sizlersiniz. Başta beni her zaman destekleyen ve ne pahasına olursa olsun en iyi eğitimi almam için çaba gösteren kıymetli babam, motivasyon kaynağım annem ve abim başta olmak üzere, arkadaşlarımın ailelerine de sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim” dedi.

“BUGÜN OLDUĞU GİBİ HEP İFTİHAR EDECEKSİNİZ”

Prof. Dr. Selami Özsoy, teşekkürlerini dile getirerek, “Bugün aramızda mezuniyet cübbeleriyle duran, bu pırıl pırıl gençleri yetiştiren, siz değerli aileleri tebrik etmek istiyorum. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. İnanıyorum ki onlarla bugün olduğu gibi hep iftihar edeceksiniz. Bu harika gençlerle yol yürüme fırsatı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bu gurur tablosunun ortaya çıkmasını sağlayan değerli öğretim elemanlarımızı ve personelimizi de ayrı ayrı tebrik ediyorum.

“ANNE BABA HAKKI ASLA ÖDENMEZ”

Fakülte Dekanı Tandırlı, “İnanın, ben buraya geleli neredeyse 1 yıl oldu. 3 Temmuz’da görevimin başına geçtim. Burada gördüm, ilk burada gördüm… Neyi? Aile olmayı. Bakın sizler, değerli gençler, anne baba evinde büyüdünüz. Değeri anneler, babalar buradalar. Şöyle söylenir, anne baba hakkı asla ödenmez. Anne baba hakkı asla ödenmez. Bizler de anne babayız. Çok şükür çocuklarımız var, büyüyorlar, üniversiteye gidecekler” diye konuştu.

“EMEĞİNİZDEN ARTTIRARAK EVLATLARINIZI OKUTTUNUZ”

Rektör Mustafa Alişarlı, “Çocukları ilk doğduğu andan itibaren, zıbınlarını giydirirken, evladım doktor olsun, evladım mühendis olsun, çocuklarımız öğretmen olsun, evladım vatana millete hayırlı vatandaş olsun diye dua ederek büyüttünüz. Evlatlarınızın mezuniyetini beraber yaşayacağız. Bu mezuniyetteki en büyük paylardan birisi, siz velilerimize ait. Emeğinizden arttırarak evlatlarınızı okuttunuz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fakülte birincisi öğrenci, fakülte kütüğüne adının yer aldığı plakayı çaktı. Ardından öğrencilere akademik personel tarafından belgeleri takdim edildi. Program basın yeminiyle sona erdi.

Muhabir: Oğuzhan Eke