Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılında ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kapılarını 8’inci kez teknoloji ve bilim meraklılarına açan TEKNOFEST 2023’de yerini aldı.

Haber: Mehmet Şah Elkatmış

foto galeri gif

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi paydaşı olduğu milli teknoloji hamlesi TEKNOFEST bir çocuk bir uçağa dokunabilsin mottosuyla gerçekleştirilen uzay ve teknoloji festivali 3 Eylül’de sona erdi.

BAİBÜ’nün Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından tasarlanan Ayvaz Elektromobil, Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Baysal Teknoloji Takımı’mızca geliştirilen Seedrone ve BAİBÜ NÜRDAM tarafından üretilen radyasyon dedektörleri ile festivalde üniversitenin standı yoğun ilgi gördü.

BAİBÜ öğrencilerinin geliştirdiği projeler yoğun ilgi görürken öğrenciler ve akademisyenler TRT Radyo, NTV ve DHA gibi ulusal medya organlarına röportaj vererek projelerini anlattılar. 7’den 70’e herkesin yoğun bir şekilde katılım sağladığı uzay ve teknoloji festivalinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı festival boyunca standı ve TEKNOFEST ekibini yalnız bırakmayarak ziyaretçilerle yakından ilgilendi.