(HABER: ASLI AKIŞ)- Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, “Part-time belediyecilik olmaz. Belediye başkanı gece uyumayacak, gündüz oturmayacak. Bu belediye başkanı için slogan değil, yaşam felsefesi olmalı” dedi.

foto galeri gif-2

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Esnafından, vatandaşına, işçisinden işverenine, çiftçisinden memuruna her kesimden insana dokunmak için gece gündüz çalışan, dur durak bilmeyen MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Barilla, ENS Ahşap ve Tuncay Kontraplak’ta çalışan işçilerle bir araya geldi.

Belediye Başkanlığının sorumluluğunun çok büyük olduğunu vurgulayan Durak “Belediye Başkanlığı nasıl bir makam ben şöyle tarif edeyim sizlere; sokakta gezen kedi köpekten, evine ekmek götüremeyen adamdan, sobasını yakamayan teyzeden, yer altından yer üstünden, meslek grubundan, vatandaştan, yaşlıdan, gençten, engelliden hepsinden sorumlu, veballi ve mukaddes bir makam. Belediyeciliği keyf, sefa, muhabbet, makara bunlarla olmaması lazım. Az laf yapıp çok iş yapmamız lazım. Çok laf yapıp az işle bunlar yürümüyor. Çok küçük şeylerden mutlu olmaya başlamışız. Az önce bir yere ziyarete gittim, diyor ki vatandaş çok güzel bir çeşme yaptı. Millet uzaya çıkıyor, millet bilim diyor, teknoloji, yapay zeka diyor. Gençlerimizi yetiştirelim, Bilim Bolu Kuralım, Teknofest’e götürelim, T3 Vakfı ile bir araya gelelim” dedi.

Genç bir belediye başkan adayı olarak gençlere büyük önem veren MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak amatör spor kulüplerinin önemini bir kez daha vurguladı.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZİ CANLANDIRALIM”

Amatör spor kulüplerinin canlandırılması gerektiğini belirten Durak; “Amatör spor kulüplerimizi canlandıralım. En güzel en kıymetli kitlemiz gençlerimiz, gelecek neslimiz değil mi? Bunlara yatırım yapalım. Adam çıkıyor 500 bin TL yardım yapıyorum diyor. Kaç tane Amatör spor kulübü var Bolu’da. Bölün o rakamı takım başına 14 Bin TL’ye geliyor. Bu takımlar deplasmana gitse 10 bin TL harcar. Bu takımlarımızın ulaşım hizmetini karşılamamız lazım, malzeme ihtiyacını karşılamamız lazım. Çünkü gençler, hem bedensel hem zihinsel gelişimini sağlıyor hem de enerjisini orada atarak dışardaki birçok kötü ortamdan uzak duruyor” şeklinde konuştu.

“LAF OLSUN DİYE SÖZÜMÜZ VAADİMİZ YOK”

İlhan Durak,20 yıldır bolu için kimsenin dertlenmediğinin altını çizerek; “20 yıldır kimse dertlenmiyor. İnsanları bilinçlendirelim, eğitelim, anlatalım. Part-time belediyecilik olmaz. Belediye başkanı gece uyumayacak, gündüz oturmayacak. Bu belediye başkanı için slogan değil, yaşam felsefesi. Bunları yapmamız lazım. Maalesef hiçbir çalışma yok. Hep vaat, hep vaat. Vaat de bu adamlar tecrübe edildi. Bunların vaatlerini dikkate almamak gerekiyor. Ben bir seçmen olarak konuşayım, sen görevi aldın, yetkiyi devraldın, vatandaş seni takdir etti. Neden üretmedin? Neden yapmadın? Niye insanları bilinçlendirmedin? Bir şans daha diyor. Ya bu oyun mu? Milli servet var. Nesil değişiyor, nesiller geçiyor. 5 yıl dediğimiz süre az bir süre mi? 10 yıl 15 yıl dediğimiz süre az bir süre mi? Bana diyorlar ki sen ne yapacaksın? Ben vatandaş takdir ettiğinde 1 Nisan’da bir yerden tutup başlayacağım ve laf olsun diye sözümüz vaadimiz yok. Yapılabilecek işler hepsi, çok basit işler hepsi” ifadelerini kullandı.

Editör: Servet GÖKÇEK