(HABER MERKEZİ) - Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Özcan mesajında, kadınların sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik her alanda daha fazla yer alması gerektiğini belirterek, “Çağdaş toplum, güçlü ve mutlu yarınlar için kadınlarımıza daha çok değer verilmelidir” dedi.

Kadınların, bir toplumun gelişmesinde son derece önem arz ettiğini belirten Başkan Özcan , “Kadınlarımız sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik anlamda hayatımızın her alanında daha fazla yer almalıdır.  Bu sebeple, ülkemizin çağdaş, güçlü ve mutlu yarınlara ulaşabilmesi için kadınlarımıza toplum olarak daha çok değer verilmelidir.  Türk Milleti olarak kültürümüzün gereği, kadınlara ve çocuklara verdiğimiz değeri onlara hissettirmek durumundayız. Fakat son yıllarda sıklıkla gerçekleşen kadın cinayetleri,  kadına yönelik şiddet ve aşağılanma olayları karşısında ülke olarak en büyük tepkiyi vermemizin yanında,  hukuksal anlamda da bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu apaçık ortadadır.

Emin olunmalıdır ki kadınlarının daha üretken, hayatın içerisinde daha fazla yer aldığı ve daha mutlu olduğu toplumlar,  diğerlerine göre her zaman bir adım öndedir. Bolu Belediyesi olarak bizler de kadınlarımıza verdiğimiz değeri, hayata geçirdiğimiz ve geçirecek olduğumuz birçok projeyle kanıtlamaktayız. Başta kadınlarımızın meslek edinmesi, hayata atılabilmeleri ve ekonomik anlamda üretken olabilmeleri için  yaklaşık 100’ün üzerinde dalda ücretsiz kurslar açıyor ve kadınlarımıza bu alanlarda kendilerini geliştirmeleri için fırsat sunuyoruz.  Bunun yanında belediyemiz bünyesinde çalışan kadın sayımızı her geçen yıl artırıyoruz.  Çünkü bizler, toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Servet GÖKÇEK