(HABER: ASLI AKIŞ)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Mustafa Deverenli, belediyecilik alanındaki yılların birikimini memleketine aktarmak için Bolu Belediye Başkanlığına AK Parti'den aday adaylığını açıkladı.

 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için takvim işlerken Bolu’da aday adayları netleşmeye başlıyor. Ak Parti İl teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısıyla Bolu Belediye Başkanlığına aday adaylığını kamuoyuna duyuran Mustafa Deverenli’yi aday adaylık başvurusunu yaparken Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Ak Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Engin Alemdar, AK Parti Bolu İl Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Fikret Çıracı, ailesi ve partililer yalnız bırakmadı.

“Sevgili dostlarım, dava arkadaşlarım; İlimizi 1988 yılından beri bilen ve yaşayan birisi , İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve bölüm birincisi bir harita mühendisi, Bolu Belediye Başkanlığını 1988 yılından beri tanıyan birisi, 4 yıl gibi özel sektör deneyimi olan bir mühendis olarak, mesleğinin son 8 yılını ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesinde geçirmiş iki döneme karşılık gelen deneyimli bir belediyeci olarak huzurunuzdayım” ifadeleri ile sözlerine başladı Mustafa Deverenli.

“BOLUMUZ HER GEÇEN GÜN KAN KAYBEDERKEN, SORUMLUK ALMAMAK OLMAZDI”

Mustafa Deverenli, yılların getirdiği belediyecilik tecrübesiyle Bolu Belediyesine aday adayı olmaya karar verdiğini belirleterek; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Cumhurbaşkanımız ve Parti Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizde yapılan yatırımlar ve dünya ülkesi olma yolunda ki ilerleyiş tüm hızıyla devam ederken, son 4 yıldır Bolu’muzda yaşananlar, Bolu Belediyesinin yönetiliş şekli hatta daha doğru bir ifadeyle yönetilemeyişi gözler önündeyken, Bolumuz her geçen gün kan kaybederken, sorumluk almamak olmazdı.  Bu düşünceyle, yılların getirdiği Belediyecilik tecrübemle Bolu Belediye Başkan aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

“15 YIL BOYUNCA BÜYÜK YATIRIMLARA İMZA ATTI”

Bolu Belediyesinin Alaaddin Yılmaz döneminde 15 yıl boyunca büyük yatırımlara imza attığına işaret eden Mustafa Deverenli; “Hepimizin malumudur ki, Bolu Belediyesi geçmiş dönemde Ak Parti yönetiminde 15 yıl boyunca büyük yatırımlara imza attı. Ak Parti yönetimi sayesinde küçük bir Anadolu kasabası hüviyetinde ki Bolu 15 yıl içerisinde gelişerek en yaşanılabilir İllerin arasında zirvede yer aldı” diye konuştu.

“BOLU HULASA BELEDİYECİLİKTEN ANLAMAYAN ŞOVMENLERDEN SIKILDI”

Mustafa Deverenli, Tanju Özcan dönemindeki Bolu Belediyesinin hizmetlerini eleştirerek; “Ne yazık ki, 2019 Yerel seçimlerinden sonra Bolu Belediyesi yönetimini devralan zihniyet, bırakın Bolu Belediyesini yönetmeyi, geçmiş dönem yapılan yatırımları, kurulan tesisleri dahi çalıştırmayı başaramamış, hatta Boluluların yaşam merkezi haline gelen Atatürk Orman Parkı ile Karaçayır Parkının bakımını dahi yapmayı beceremeyip bu iki parkı yaşanmaz hale getirmiştir. Seçim dönemi veya sonrasında verilen sözleri burada dile getirmeye kalksam toplantımızın tamamını onlara ayırmamız gerekir ki, biliyorum sıkılırsınız. Evet, bizde, tüm Bolulularda bu yönetimden sıkıldı.  Kandırılmaktan sıkıldı. İş bilmezlikten sıkıldı. Acemilikten sıkıldı. Şovmenlikten sıkıldı. Bugün yapılıp yarın bozulan kavşaklardan, yollardan, kaldırımlardan sıkıldı. Hulasa Belediyecilikten anlamayan şovmenlerden sıkıldı. Böyle bir durumda, tüm Dünya’da mazlumların, ezilenlerin ümidi olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun yolu Ak Parti’nin Boluluların umudu olacağına inancımla bugün burada aday adaylığımı açıklıyorum.” ifadelerini kullandı.

“31 MART’TAN SONRA BOLU’NUN GELECEĞİ KONUŞULACAK”

Açıklamasının devamında Bolululara da seslenen Deverenli; “Bolulu hemşerilerime söyleyeceğim şudur; biliyorum, çok yoruldunuz, çok sıkıldınız, üzülüyorsunuz ama çok az kaldı. 4 ay sonra 31 Mart akşamı emanetimizi geri alacağız. 31 Mart’tan sonra kıymetli Bolular artık sosyal medya şovlarıyla meşgul olmayacak, Bolu Belediye Meclisi seviyesiz sohbetlere sahne olmayacak. Bolu Belediye Meclisi; tiyatro salonu olmaktan kurtulup, yatırımların, Bolu geleceğinin konuşulduğu halkın Meclisi olacak. 31 Mart’tan sonra Bolu Belediyesinde kim ne demiş, kim kime hakaret etmiş, kim kimle kavga etmiş konuşulmayacak. Karadere suları konuşulacak, 18. Madde uygulamaları konuşulacak, Arıtma tesisi, Büyüksu konuşulacak. Bolu’nun imarı ve inşası konuşulacak. Şehircilik konuşulacak. Yeni yollar ve yatırımlar konuşulacak. Bolumuzun geleceği konuşulacak.  Yandaşların, Akraba-i talükatın işe alınıp nasıl yükseltildiği konuşulmayacak, vatandaşın dertleri konuşulacak” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN KİŞİNİN KAZANMASI DEĞİL, AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN KAZANMASIDIR”

Aday adaylığı çalışmalarına başladığını da anımsatan Deverenli, “Teşkilatların önemi ve birliktelik için bende başta Milletvekilimiz ve il başkanımız olmak üzere bu partide görev yapmış milletvekillerimizi ve tüm il başkanlarımızı ve ayrıca ilçe teşkilatlarımızın tamamını ve mahalle başkanlarımızı ziyaret ederek aday adaylığı çalışmalarıma başladım. Şahsıma gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikleri için hepsine huzurlarınızda teşekkür ederim. Bugünden sonra birbirinden değerli yeni aday adayı arkadaşlarımız çıkacak. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum. Şunu da belirtmek istiyorum aday olamadığımda partimizin adayına her türlü yardım ve desteği vereceğim. Önemli olan kişinin kazanması değil, Ak Parti Belediyeciliğinin kazanmasıdır. Tüm kalbimle inanıyorum ki, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giden bu teşkilatlar sayesinde birlik ve beraberlik içerisinde 31 Mart akşamı Bolu’nun gelecek müreffeh yarınları konuşulacak. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Mustafa Deverenli, başvuru belgesini AK Parti Bolu İl Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Fikret Çıracı’ya takdim etti.

Editör: Oğuzhan EKE