Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geri kabul anlaşmasından çekilerek, Avrupa’ya, sert bir mesaj vereceğini ifade etti. Özcan, bu durumu yaptığı, “Alın atınızı … tımarınızı” şeklindeki argo paylaşımla anlattı.

Haber: Oğuzhan Eke

Sosyal medyadan ard arda paylaşımla yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son paylaştığı videoda kamuoyunda “şok” etkisi yarattı. Tanju Özcan, ‘Geri Kabul Anlaşmasına’ ilişkin mesaj vererek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu anlaşmadan çekilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“TÜRKİYE DE BUNU KABUL ETTİ”

Videoda anlaşmanın içeriğine ilişkin bilgi veren Özcan, “Sayın Genel Başkana hitaben, Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben bir tweet attım ve bu tweette geri kabul anlaşmasından derhal çekilmemiz gerektiğini ilan etmemiz gerektiğini kendisinden istedim. Adeta yalvardım. Bazıları sormuş, geri kabul anlaşması ne? 2013 yılında AK Parti döneminde Avrupa ile şöyle bir anlaşma yaptık… Avrupa bize dedi ki ‘Size 3 kuruş para verelim, bütün sığınmacıları ülkenizde tutun.’ ‘Hasbel kader geçen olursa Almanya’ya, Fransa’ya, işimize geleni biz burada tutarız, işimize gelmeyeni de sen Türkiye olarak geri alacaksın.’ Türkiye de bunu kabul etti. Yani geri kabul anlaşmasının özeti bu” dedi.

“AVRUPA’YA ŞU MESAJI VERECEK…”

Özcan, videoda argo içerikli bir deyim de kullanarak, “Sevr anlaşmasından sonra imzalanmış en ağır anlaşma. Şimdi ben ne talep ettim Sayın Kılıçdaroğlu’ndan, dedim ki derhal bu anlaşmada çekileceğinizi açıklayın efendim. Lütfen, yalvarıyorum dedim. Geri kabul anlaşmasından çeklince Avrupa sınırlarını açıcam. İster kendi ülkerine dönsün sığınmacılar, isterse gitsin Avrupa’ya. Üç kuruş para için bizi burada sığınmacı çöplüğüne çevirdiler. Sayın Kılıçdaroğlu, geri kabul anlaşmasından çekilmekle, Avrupa’ya şu mesajı verecek, (Alın atınızı … tımarınızı.)”  ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuzhan EKE