Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “Akıllı ol” çıkışına, “Söyleyene bakarım adam mı diye”  cevabını verdi.

Bolu ve Düzce arasında, “Bolu Dağı” tartışması başladı. Tartışmanın fitilini, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Bolu değil, Düzce Dağı” ifadelerini kullandığı paylaşımla ateşlemişti.

Bolulu vatandaşlar, söz konusu paylaşıma tepki göstererek, Bolu ve Düzce arasında kalan dağı her zaman Bolu Dağı olarak bilindiğini ve değiştirilemeyeceğini ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, Başkan Özlü’ye sert cevap vermiş ve Kaynaşlı’yı, Yığılca’yı ve Akçakoca’yı elinden aldırma bana. Akıllı ol!” çıkışını yapmıştı.

“SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE”

Başkan Özcan’ın sert paylaşımına, Başkan Özlü aynı sertlikte cevap verdi. Başkan Özcan’ı coğrafya dersi vermek için Düzce’ye çağıran Özlü, “Mevlana der ki; ‘bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye’… Fuzuli ise ‘söz söylemek irfan ister, anlamak insan’… diyor… Yani anlayacağın; -pek sanmıyorum ama- aklının başında olduğu’ bir günün ya da saatin olursa; Düzce’ye gel, sana tane tane, aklının alacağı biçimde coğrafya, tarih anlatayım. Bir de Bolu Ovası’dan Düzce’ye doğru bakıver. Gördüklerin sana yeter! ‘Akıllı ol’ bahsini seninle ayrıca konuşacağım!” dedi.

Muhabir: Oğuzhan Eke