(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu Valisi Erkan Kılıç, D-100 kara yolunun sanayi bağlantı noktasında 2 kişinin öldüğü kazaya ilişkin, “Bizi de üzdü bu olay. Orada trafik ışığına ihtiyaç olabilir” dedi.

D-100 kara yolunun İstanbul istikameti, sanayi bölgesine bağlantı noktasında meydana gelen 4 araçlı kazada Engin Gökdemir ve Sabri Gökdemir hayatını kaybetti. Yaralanan 3 kişiden 1’in durumunun ağır olduğu ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi. 2 kişinin hayatını kaybetti feci kazaya ilişkin inceleme ve soruşturma devam ediyor. Bolu Valisi Erkan Kılıç da kazaya ilişkin açıklama yaptı.

“ÖNERİLERİMİZİ YAPACAĞIZ KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE”

Kazanın yaşandığı sanayi bağlantı noktasına araştırma yapıldığını belirten Vali Kılıç, “Orayla ilgili bir araştırma yapacağız. Daha önceki yıllarda ne kadar kaza olmuş, burada yoldan kaynaklanan bir kusur mu var? Yoksa sürücülerden kaynaklanan sebeplerden dolayı mı oluyor, onları inceleyip, ona göre önerilerimizi yapacağız Karayolları Genel Müdürlüğüne” dedi.

“TEDBİRLERİMİZİ ARTTIRACAĞIZ”

Bağlantı noktasında trafik ışığına ihtiyaç olabileceğini aktaran Kılıç, “Bizim de kolluk olarak hangi tedbirleri almamız gerekiyorsa ona yönelik tedbirlerimizi arttıracağız. Belki orada trafik ışığına ihtiyaç olabilir. Onun çalışmasını şu anda yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KISA SÜREDE SONUÇLANDIRACAĞIZ”

Kılıç, çalışmaların kısa sürece sonuçlanacağını aktararak, “Bizi de üzdü bu olay. Hep söylediğimiz şey. Trafikte tedbiri elden bırakmamız gerekiyor. Ne olursa olsun… Maalesef böyle ölümlü olaylar da meydana geliyor. Bunlar da bizi üzüyor. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tabi adliyeye de intikal eden bir olay olduğu için bilirkişi görevlendirilmesi de yapılıyor. Bizim bu aşama şu sebepten oldu dememiz çok uygun olmaz. Ama idare olarak orayla ilgili olarak çalışmalarımıza başladık. Kısa sürede sonuçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE