(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’da biçerdöver fiyatları belirlendi. Düz araziler için dekar başına 280 lira, eğimli araziler için dekar başına 300 lira oldu.

Bolu’da biçerdöver biçim ve balya yaptırma fiyatları belirlendi. Fiyat belirlenmesi için Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Fahri Tetik, Bolu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turan Cebeci ile Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Çağrı Civan ile oda meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları ve biçerdöver operatörleri katıldı.

Toprak Mahsulleri Ofisinin, Bolu’dan buğday ve arpa alacağı belirtildi. Alımların 8 Temmuz’da başlayacağı açıklandı. Üreticilerin, dane nem oranlarına ve hasat kriterlerine dikkat etmeleri için erken hasat yapmamaları istendi.  

Yapılan görüşmeler kapsamında arpa hasadının yapılmasına, buğday hasadının ise 10 Temmuz tarihinde başlamasına karar verildi.

Biçerdöver, biçim fiyatları ise düz araziler için dekar başına 280 lira, eğimli ve yatık araziler için dekar başına 300 lira olarak belirlendi.

Balyalama ücreti, adet başına 20 lira oldu.

Editör: Oğuzhan EKE