(Haber: Aslı Akış)- Bolu Valiliğince Ramazan Bayramı dolayısıyla geleneksel hale gelen bayramın ilk gününde Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde bayramlaşma programı düzenlendi. Bolu Valisi Erkan Kılıç ve protokol üyeleri, törene katılanlarla tokalaşarak herkesin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

foto galeri gif-2

Bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine; Bolu Valisi Erkan Kılıç, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkanvekili Süleyman Can, Garnizon Komutan Vekili Tank Komando Kıdemli Albay Cavit Nartop, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Ekrem Çetinkaya, siyasi parti temsilcileri, il ve ilçe başkanları, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar, STK temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Bayramlaşma programında Bolu Valisi Erkan Kılıç ile protokol üyeleri bayramlaşma törenine gelen misafirleri kapıda karşılayarak bayramlarını kutladılar.

İL MÜFTÜSÜ TARAFINDA DUALAR YAPILDI

Bayramlaşma programında ilk olarak il müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından dua yapıldı. Dua sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

“HERKESİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN”

İlk olarak kürsüye gelen Bolu Belediye Başkanvekili Süleyman Can; “Ramazan ayının son bulmasının ardından güzel bir bayram sevinci nedeniyle bir araya geldik. Öncelikle Türk ulusunun ve bolu halkının bayramı mübarek olsun. Daha nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE NİCE BAYRAMLAR DİLİYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlarda bir arada olma temennisinde bulunarak; “Bayramlaşma programına gelerek bir arada olmanın sevincini yaşatan herkesin mübarek ramazan bayramı kutlu olsun rabbim inşallah birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara kardeşlik hukukunda erişmeyi nasip etsin. Bizlerde sizlerde bir arada olmanın onuru ve gururu içerisinde olduk. İnşallah sağlık ve huzur içerisinde hep beraber aynı sofralarda nice bayramlara kavuşuruz diyor her birini saygı ve muhabbetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

“BOLU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ, GAYRET EDECEĞİZ”     

Bayramlaşma programında konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıç, 31 Mart seçimlerinin demokratik bir şekilde Bolu’da sonuçlandığına dikkat çekerek; “Yakın zamanda seçim ortamından ülkemiz çıkmış oldu. Bolu’da da aynı şekilde seçimler Bolu’ya yakışır, demokrasiye uygun bir şekilde gerçekleştirildi. Bu vesileyle de seçilen belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclisi üyelerimizi, muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonra tabi işimiz, görevimiz hep beraber Bolu için çalışacağız, gayret edeceğiz” diye konuştu.

“BOLU İLE İLGİLİ PROJELER ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

Vali Kılıç, Bolu Valiliğinde kurulan proje biriminden de bahsederek; “Bolu’yla ilgili herkesin hem fikir olduğu nokta var. Şuan bulunduğu konumdan çok daha ileri konumda olması gerekiyor. Başta tarım, sanayi, turizm olmak üzere bu alanlarla ilgili olarak hep beraber çalışmamız gerekiyor. Projeler üretmemiz gerekiyor. Bununla ilgili Valilik olarak proje birimi kurduk. Güzel, güçlü bir ekimiz var. Tabi proje üretmekle bitmiyor onlara destek almak gerekiyor. Hep beraber bu çalışmaları beraberce yürütmemiz gerekiyor. Dolayısıyla yapacağımız çok şeyler var. Hep beraber bunlarında üstesinden gelip, hep beraber çalışacağız” ifadelerine yer verdi.  

BOMBALARIN GÖLGESİ ALTINDA BAYRAMI NE KADAR KUTLUYORLAR?

Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşanan savaşlar üzerinden hüzün yaşandığını belirten Vali Kılıç; “Dünyanın her tarafı huzur içerisinde değil. Türk, Müslüman coğrafyasında biliyorsunuz hüzünler, Savaşlar var. Bunlar hepimizi üzüyor. Dolayısıyla bizim temennimiz oralardaki kardeşlerimizin de bir an önce huzura ermesi, savaşların ortadan kalkması ve insan onuruna yaraşır bir şekilde oradaki kardeşlerimizin de başta Gazze olmak üzere Doğu Türkistan ve dünyanın değişik yerlerindeki gönül coğrafyamızdaki insanlarımızın huzur içerisinde yaşaması bizim dileğimiz. Biz burada bayramımızı güzel bir şekilde kutlarken, onlar mermilerin, bombaların gölgesi altında bayramı ne kadar kutluyor? Bu vesileyle herkesin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Hep beraber nice sağlıklı güzel bayramlara diliyorum.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Bayramlaşma programı sonunda Bolu Valisi Erkan Kılıç ve beraberindeki heyet kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarının bayramlarını kutlamak üzere Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinden ayrıldılar.

Editör: Servet GÖKÇEK