(Haber: Huri Afacan) - Yıltaş Mağazacılık A.Ş. önceden yürütmekte olduğu sosyal yardımlaşma ve sorumluluk projelerine artık Yıltaş Vakfı üzerinden devam edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, 27/02/2024 32473 sayılı Resmi Gazete’de Bolu’da Yıltaş Vakfı’nın kurulduğunu açıkladı. Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamayı, toplumsal dayanışmayı geliştirip güçlendirmeyi, yardımlaşmayı artırmayı, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda yardımlar yapmayı hedefleyen Yıltaş Vakfı kuruldu. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı ise Yıltaş Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yıldırım oldu.

Yıldırım, “Bugüne kadar çok sayıda sivil toplum kuruluşunda eğitim, sürdürülebilir kalkınma ve dezavantajlı gruplar için mücadele olmak üzere çeşitli projelerde yer aldık. Bu edindiğimiz tecrübeyle kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Yıltaş Vakfı ile bir adım daha ileriye taşıyarak kuruluş amacımız olan yoksullukla mücadele kapsamında kaynakların etkili bir biçimde kullanılmasını ve yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olmak hedefimize bizleri bir adım daha yaklaştırdı.”şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE