(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-FAHRİ GÜNDÜZ)- Boluspor'un 9 Temmuz'da gerçekleştirilen olağanüstü kongresi, kırmızı-beyazlı camiada önemli değişikliklere sahne oldu. Mevcut Başkan Savaş Abak, üyelerin güvenini tazeleyerek yeniden başkanlık koltuğuna oturdu. Kongrede, Abak'ın başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu da tanıtıldı.

Yeni yönetim kurulunda dikkat çeken isimlerden biri, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri İlhan Durak oldu. Durak, geçtiğimiz yerel seçimlerde gösterdiği performansla tanınan bir isim olarak Boluspor camiasına dahil oldu. Önümüzdeki günlerde yapılacak görev dağılımında Durak'ın aktif bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Boluspor'un 2 Temmuz'da gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü kongresi, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 9 Temmuz'a ertelenmişti. Ertelenen kongrede üyeler, yeniden Başkan Savaş Abak'ı seçerek güven tazelediler.

Kongreye, Boluspor'u ve İlhan Durak'ı yalnız bırakmayan MHP İl yönetimi ve Ülkü Ocakları Bolu yöneticileri de katılım gösterdi.

Boluspor'un yeni yönetimi, taraftarların ve camianın beklentilerini karşılamak üzere çalışmalarına hız kesmeden devam edecek. Yeni yönetimin hedefi, kulübü hem sportif başarılar hem de kurumsal anlamda daha ileriye taşımak.

Muhabir: BURHAN YEŞİLTAŞ