(Haber: Oğuzhan Eke) - CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın fotoğrafının çöpe atılmasına ilişkin, “Bu bir disiplin suçudur. İl Başkanımız Sayın Ersan Türkoğlu bu konuda gerekli yaptırımı yapacaktır” dedi.

Bolu Belediyesi CHP Meclis Üyesi İlkay Bayrak, CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, il başkanlığında asılı duran fotoğrafını çöpe attı. Türkiye’nin gündemine düşen konuya ilişkin CHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç yazılı açıklama yaptı. Uç durumun kabul edilemeyeceğini belirtti. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün sosyal medyada belediye meclis üyelerimizden birinin yapmış olduğu paylaşımdaki video önceki dönem Merkez İlçe Başkanı İsmail Hakkı Candemir döneminde çekilmiş olup, ben ve yönetimim olarak kesinlikle böyle bir hareketi kabul etmediğimizi belirtmek isterim. Partimizin her kademesinde görev almış, partimizden 4 dönem milletvekilliği ve 1 dönem de belediye başkanı olarak seçilmiş olan Tanju Özcan, şuan partimizde olmasa da yıllarca emek vermiş isimlerden birisidir. Ayrıca önemle belirtmek isterim ki çöpe atılan fotoğrafta Tanju Özcan’ın fotoğrafının yanında partimizin logosu yer almaktadır. Partimizin logosunun bulunduğu bir görselin çöpe atılması kabul edilemez ve kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu bir disiplin suçudur. İl Başkanımız Sayın Ersan Türkoğlu bu konuda gerekli yaptırımı yapacaktır” dedi.