(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan, yardım sözünü alan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, 5 milyonu Boluspor’a, 6 milyonu amatör spor kulüplerine olmak üzere 11 milyon lira yardımın hesaplara yatırıldığını ifade etti.

Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda AK Parti Bolu İl Başkanlığı ve federesyon yönetimiyle ortak basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu ASKF İl Temsilcisi Cemalettin Metin ve spor kulüpleri temsilcileri yer aldı.

“HESABINA GEÇMİŞ BULUNMAKTADIR”

Programda konuşan ASKF İl Temsilcisi Metin, yardım sözü verilen paranın, hesaplara yattığını belirterek, “AK Parti Belediye Başkan Adayımız Muhammed Emin Demirkol’a huzurlarınızda bir teşekkür etmek istiyorum. Kendisi yaklaşık bir aydan beri yaptığımız istişareler sonucunda bize şöyle bir şey söylemişti, ‘Abi, biz amatör kulüplere ne yapabiliriz?’ Biz de isteklerimizi ilettik. Bu anlamda sayın başkanımız hem İstanbul’da hem Ankara’da yaptığı istişareler sonucu Bolu’daki 105 tane amatör spor kulübüne, Bolu tarihinde görülmemiş bir meblağ olan, 6 milyon TL nakit yardımı kendilerinin çabasıyla dün itibariyle, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hesabına geçmiş bulunmaktadır” dedi.

“BİZİM DE BU HEYECANIMIZA ŞAHİT OLDULAR”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın Bolu ziyaretinde, yardım sözünü aldıklarının altını çizen Demirkol, “Projelerimizin 90’ıncısı amatör spor kulüplerine destek vermek.  Nakit ve ayni destek konusunda daha önce başkanımızla yapmış olduğumuz istişare sonucunda hazırlamış olduğumuz rapor çerçevesinde kendisinden bir projemizi destekleme noktasında talepte bulunduk. Sağ olsun bizim destek talebimizi de kendileri geri çevirmediler ve amatör spor kulüplerimizi çok iyi analiz ettiğimiz için, 100’ü aşkın kulüplerimize destek vermek üzere bu talebimizi geri çevirmedikleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bu gayretli çalışmalar sonucunda, Belediye Başkan Adayı olarak kendileri de bizim de bu heyecanımıza şahit oldular ve amatör spor kulüplerimize 6 milyon TL sözü verdiler, Cuma günü itibariyle de hesaplarımıza geçti” diye konuştu.

“SÖZÜNÜ ALDIK, ÖDENEKLERİ BU HAFTA GELİYOR”

Demirkol, 22 milyon lira sahaların yenilenmesi için ayrı bir destek hazırlandığını aktararak, “Kendileri Boluspor’a da 5 milyon TL yardım edeceklerini ifade etmişlerdi. Bakanlığımız onun da dün itibariyle ücretini gönderdi ve hesaplara geçmiş oldu. İl Özel İdaremiz üzerinden de Boluspor’ a 5 milyon TL de hayırlı olsun.  Bolu’ya bir ziyarette 11 milyon TL kazandırmış olduk. İşte Karaçayır’da spor sahaları ve tribünlerin yapılma sözünü aldık, ödenekleri bu hafta geliyor. 22 milyon TL. Bunları biz AK Parti adına almıyoruz. Bunları Muhammed Emin Demirkol adına da almıyoruz. Biz bunları Bolu’muz adına alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“NELERİ YAPTIĞIMIZI HEP BERABER GÖRDÜK”

Demirkol, belediyenin 5 yılda yapamadığı yardımı yaptıklarını aktararak, “Belediyenin 5 yılda yalvara yakara vermiş olduğu rakamı, biz 5 günde 12 katını amatör spor kulüplerine kazandırdık. El ele verdiğimizde, gayret gösterdiğimizde neleri yaptığımızı hep beraber gördük” şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE