(HABER: Mehmet Şah Elkatmış) - AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu’da yaşayan Çorumlu vatandaşlarla bir araya geldi. Demirkol; “Bir olacağız, diri olacağız, hep birlikte Bolu olacağız.” Dedi.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Çorumlular Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Çorumlular Buluşmasının konuğu oldu.

Düzenlenen yemeğe Ulaştırma ve Altyapı Hizmetleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Çorum Milletvekilleri Yusuf Ahlatçı ve Oğuzhan Kaya, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, Eski Dönem Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Eski AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Eski Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman, AK Parti belediye meclis ve il genel meclis üyesi adayları ve 2 bini aşkın Çorumlu vatandaş katıldı.

Çorumlular Derneği Başkanı Hakkı Dişli yoğun bir katılımla gerçekleşen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Öncelikle Tosya- İskilip yolunun bitmesini istiyoruz. Hemşehrilerimizin temsilcisi olarak Alaattin Karakaş’ı belediye meclisinde görmek istiyoruz. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol’da bizim, tüm Çorumluların ve tüm Boluluların belediye başkanı olacak.”  Şeklinde konuştu.

SEÇİM SEFERBERLİĞİNE DAVET ETTİ

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Programda yaptığı konuşmada Bolu Belediyesinin emin ellerde gerçek belediyeciliğe kavuşması için uyumadan gece gündüz demeden çalışacağına söz vererek; “Bolu 31 Mart’ı kurtuluş günü ilan edecek. Belediye meclis üyelerimizle birlikte, efsane başkanımız Alaaddin Yılmaz abimiz, çok kıymetli eski belediye meclis üyelerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ile Bolu kenetlendi, tek yumruk oldu. 31 Mart'ta zafere koşuyoruz. Çalmadık kapı, sıkmadık el dokunmadık, yürek bırakmayacağız. 31 Mart’ta elde edilecek zafer de benim de katkım olsun, yaşlandığımızda geriye doğru baktığımızda evlatlarımıza, torunlarımıza anlatacak bir çalışmam olsun, hep beraber bu başarı hikayesini yazmada tuzumuz olsun diyen herkesi seferberliğe davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

DERNEĞİN YER PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK

Çorumlu hemşehrilerinden destek beklediğini belirten Demirkol, “Buradan şu sözü vermek istiyorum belediyemiz nasip olursa Çorumlar Derneği Başkanımız Hakkı Beyle beraber düzenli aralıklarla otobüs seferlerimizi koyalım. Bolu Belediyesi olarak sizleri sıla-i rahime gönderelim. Yeri gelince bizler de eşlik edelim. Uygun aralıklarla sizlerin Çorum'a gitmesine vesile. Derneğimizin yer problemini de belediyeyi kazandığımızda çözmüş olacağız.” Dedi.

Editör: Servet GÖKÇEK