AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam edecek ve enflasyonu orta vadede yeniden tek haneli rakamlara düşürecek olan tek partinin AK Parti olduğunu söyledi.

Haber: Burhan Yeşiltaş

AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, seçim çalışmalarıBolu sanayi sitesinde sürdürdü. Sanayi esnaflarını tek tek ziyaret den Kazım Konak, esnafın talep ve önerilerini dinlerken, 14 Mayıs seçimlerinde destek istedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yeni dönemde asgari ücrete ve emekli maaşına yapılacak düzenlemelerle vatandaşın yüzünü güldüreceklerini vurguladı.

“YÜKSEK ENFLASYONU TEK HANELERE İNDİRMEYİ BAŞARDIK”

Sanayi sitesi ziyaretlerinde ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulunan Kazım Konak, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız öncülüğünde, geçmişte hiçbir hükümetin başaramadığı yüksek enflasyonu tek hanelere indirmeyi başardık ve uzun yıllar boyunca tek hanede tuttuk. Ancak, küresel salgın sonrasında, üretim ve tedarik sistemindeki bozulmalar, başta gıda ve enerji olmak üzere emtia fiyatlarındaki hızlı artışlar ile Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle dünyada enflasyon tarihi yüksek seviyelere çıkmıştır.

“TÜRKİYE YÜZYILIYLA BAŞARACAĞIZ”

Küresel ölçekte yaşanan bu gelişmeler ülkemizi de doğal olarak etkilemiştir. Ancak, bu dönemde gerekli adımları atarak hiçbir vatandaşımızın enflasyona karşı ezilmemesine özel önem verdik ve enflasyonun gerileme sürecine girmesini sağladık. Önümüzdeki süreçte enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam edecek ve enflasyonu orta vadede yeniden tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Ülkemizin sanayisini, tarımını, enerjisini, altyapısını büyütmeden soframıza koyduğumuz ekmeği büyütemeyiz. Türkiye Yüzyılıyla işte bunu başaracağız. Türkiye Yüzyılı büyümenin yüksek, enflasyonun düşük tek haneli olduğu bir dönem olacaktır” ifadelerine yer verdi.

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Kazım Konak, AK Parti iktidarında, enflasyonun kademeli olarak düşürüldüğüne de işaret ederek; “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğimiz dönemde enflasyonla mücadele Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla politika önceliklerimiz arasında yerini korudu. Zorlu koşullara rağmen 2022 yılı Kasım ayından itibaren enflasyonun yönünü aşağıya çevirmesini sağladık. Bu dönemde aldığımız ilave tedbirlerle vatandaşlarımızın hayat pahalılığı nedeniyle yaşadığı sıkıntıları hafifletmeyi hedefledik. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek için asgari ücreti 8.500 liraya çıkartarak dolar bazında Cumhuriyet tarihinin en yüksek asgari ücretini ödedik, ödüyoruz. Emekli maaşlarının tabanını 7.500 liraya çektik. EYT düzenlemesi ile toplumun beklentilerini karşıladık. Ve şimdi enflasyonu düşürerek, hayatın ekonomik yönünde üretim, büyüme, ihracat, istihdam odaklı hale getirme gayretindeyiz. Ayrıca yeni dönemde asgari ücret ve emekli maaşlarındaki düzenlemelerle yine milletimizin yanında olacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

“ENFLASYONLA MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

Kazım Konak, enflasyonun dar gelirli vatandaşlar üzerinde olumsuz etkisini giderek politikalar kazandıracaklarına dikkat çekerek; “14 Mayıs’ta milletimizden alacağımız destek ile bir taraftan büyüme ve istihdam dostu politikaları sürdürürken, diğer yandan enflasyon ile mücadelemizi kararlı bir şekilde devam ettirecek, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi başaracağız. Bunu daha önce yaptık. Enflasyonun dar gelirli vatandaşlarımız üzerindeki olumsuz etkisini giderecek politikalara hız kazandıracağız” dedi.

kazım-konak (10)kazım-konak (7)kazım-konak (8)kazım-konak (9)kazım-konak (5)kazım-konak (6)kazım-konak (3)kazım-konak (4)kazım-konak (1)kazım-konak (2)