Gazeteci Fatih Altaylı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün “düzce dağı” çıkışına ilişkin, “Bizim zekâmıza hakaret. ‘Düzce dağı’ demek için, insanın gerçekten şuurunu yitirmiş olması gerekir. Adı üstünde, Düzce” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Bolu Dağı’nın Düzce sınırlarında olduğunu ve adının da “Düzce Dağı” olması gerektiğini söylemişti. Türkiye kamuoyunda yer edinen çıkışa dair Gazeteci Fatih Altaylı, katıldığı sosyal medya programında konuştu.

“ŞUURUNU YİTİRMİŞ OLMASI GEREKİR”

Düzce adında bir dağ olmayacağını belirten Altaylı, “Düzce Dağı son derece oksimoron bir durum. Düzce ise niye dağ, dağ ise niye düz? Falan, saçma sapan bir şey. Bu tartışma bile bence bizim zekâmıza hakaret ya da kendilerinin ‘Düzce Dağı’ var, ‘Düzce Dağı’ demek için insanın gerçekten şuurunu yitirmiş olması gerekir. Adı üstünde, Düzce… Haksız mıyım? Bildik bileli Bolu Dağı’dır. Ben doğmadan önce de Bolu Dağı’ydı, ben öldükten sonra da Bolu Dağı olacak. Orası Bolu Dağı yani… Düzce zaten önceden ilçeydi. Depremden sonra yardım etmek için, hızlı toparlansın diye il yapıldı. Komik komik… Neyse yine bunu tartışsınlar. Hakikaten ‘Zaytung’ gibi. Düzce diye dağ mı olur?" dedi.

Muhabir: Aynur Durukan