Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, il merkezi ve köylerinde görev yapan cami görevlileri ile müftülük salonunda toplantı yaptı.

Haber Merkezi

Toplantıya, Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, merkez ve köylerde görev yapan cami görevlileri katıldı.

“DİNİ VECİBELERİNİ İFA ETMELERİNE REHBERLİK ETMEMİZ GEREKİYOR”

İl Müftüsü Demirtaş, İyiliğin alanını çoğaltarak kötülüğün alanını daraltmaları gerektiğini aktararak, “Anayasal bir kurum olarak Diyanet İşleri Başkanlığı, Müftülükler ve her bir mahallemizde camilerde görev yapan din gönüllüsü hocalarımız ile halkımızı iman, ibadet ve ahlak konularında aydınlatmak, eğitim ve irşad hizmetleri ile tüm toplum kesimlerine ulaşmak, dini ve milli bütünlüğümüzü güçlendirmek, etkin ve verimli proje ve uygulamalarla her kesime dokunmak gibi bir görev ve hizmet alanımız var.

Bolu ilimizde hizmet alanımızı çeşitlendirmek, güçlendirmek, cami dışındaki mekanlarımızı çoğaltmak için özel bir gayret içinde olacağız hep birlikte. Okul öncesi çocuklarımız, ortaokul, lise ve üniversite gençliğine ulaşmak için özel çalışmalarımız bulunuyor. Gençlik Merkezi, Gençlik Ofisi, Kitap-Kafe ve Okuma Alanları oluşturmak için resmi kurumlarımız, STK ve Dini Sosyal Tesekkulerle işbirliği içindeyiz.

Hafızlık Proje imam-hatip okulunda okuyan kız öğrencilerimize yönelik müstakil yatılı bir Kur'an Kursu binasını kazandırmak için görüşmeler içindeyiz. Okul öncesi çocuklarımıza Değerler Eğitimi verecek 6 adet mekan oluşturuyoruz. Bu kapsamda halkımızın hayri bağışlarını, zekat-fitre, infak ve öşür gibi dini vecibelerini ifa etmelerine rehberlik etmemiz gerekiyor.

İlimizde bu dönemde buğday-arpa ve patates hasatları dönemi başladı. Öğrencilerimizin ibate ve iaşelerine katkı sunmak için her bir hocamız bulundukları yerde çiftci kardeşlerimizle ve muhtarlarımızla irtibat kurarak öşür emanetlerini toplamak için organize olmalarını istiyoruz. Vatandaşımıza el açmıyoruz, alan açıyoruz. Hizmet alanı açıyoruz. İyiliğin alanını çoğaltarak kötülüğün alanını daraltmamız gerekiyor" dedi.

İl Müftüsü Demirtaş , Yaz Kur'an Kurslarında görev yapan cami görevlilerine özverili gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.