(HABER MERKEZİ)- Bolu’ya kazandırılan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Bolu Belediyesi tarihinin en pahalı projesi oldu. Dev tesis tam 1 milyar TL güncel yatırım bedeliyle hizmete girdi.

Bolu Belediyesi 2019 yılında yapımına başladığı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni geçtiğimiz yıl hizmete açarak önemli bir çevresel dönüşüme imza attı.

TÜRKİYE’DEKİ DİĞER BELEDİYELERE DE ÖRNEK OLDU

Belediye hizmet alanı içerisindeki atıksuları arıtacak dev proje, güncel yatırım bedeliyle tarihe geçti. Bugün yapılsa tam 1 milyar TL’ye mal olacak olan proje, eski arıtma tesisinin çevreye saçtığı koku problemine son verirken, Türkiye’deki diğer belediyelere de örnek oldu.

“GÜNCEL YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR TL”

Modern tesis hakkında açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bolu Belediyesi tarihinin en büyük maddi projesi olan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni Bolu’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu dev proje 1 milyar TL güncel yatırım bedeliyle belediyemizin maddi en büyük projesi oldu.” dedi.

“KOKU PROBLEMİ SON BULDU”

Eskiden yaşanan koku probleminin artık son bulduğunu söyleyen Özcan, “Eskiden tesise yakın bölgelerde koku sorunu yaşanıyordu. Yeni tesisin devreye girmesiyle birlikte yaşanan bu koku problemi tamamen ortadan kalktı. Bolu Belediyesi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’miz Bolu’muza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ