(Haber: Oğuzhan Eke) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Tanju Özcan ve Muhammed Emin Demirkol’a ilişkin, “Her ikisinin de üstlendiği görevleri süresince başarısızlıkları ortada” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol’u, il müdürlüğü döneminde başarısız olmakla itham etti. Başkan Adayı Demirkol ise, Başkan Özcan’ın açıklamayı, AK Parti’nin yükselişini gördüğü için yaptığını ifade etti. MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak ise iki adayın birbirine karşı olan açıklamaları üzerinden sert bir çıkış yaptı. Durak, iki adayın da başarısız olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“GÖREVLERİ SÜRESİNCE BAŞARISIZLIKLARI ORTADA”

“Tanju Özcan, şehrimizde sağlık hizmetlerinin ve sağlık çalışanlarımızın büyük sorunlarının olduğunu, sorumlusunun da 10 yıl boyunca sağlık müdürlüğü görevini yürüten Muhammed Emin Demirkol olduğunu söylemiş. Haklı! Haksız olduğu nokta ise 5 yıldır bu şehrin belediye başkanı olarak şehrin bu sıkıntısını yeni fark etmesi. Muhammed Emin Demirkol ise Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 5 yıl boyunca hiç bir hizmet yapmadığını ve görevinde başarısız olduğunu söylemiş. O da haklı! İki aday arkadaşın açıklamalarına bakınca ikisi de sonuna kadar haklı. Her ikisinin de üstlendiği görevleri süresince başarısızlıkları ortada. Şimdi her ikisi de Belediye Başkanı seçilmeleri halinde şehrimizi çok daha iyi yöneteceklerini iddia ediyor. Bende vatandaşımıza samimiyetle diyorum ki; Siz gelin bize güvenin! Biz bu işi yaparız.”

Editör: Oğuzhan EKE