(HABER: ASLI AKIŞ)- Bolu Valisi Erkan Kılıç, Ramazan Bayramı münasebetiyle şehit aileleri ve yakınları ile Bolu Garnizon Şehitliğini ziyaret ederek dua etti.

Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın Garnizon Şehitliği ziyaretine MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Garnizon Komutan Vekili Tank Komando Kıdemli Albay Cavit Nartop, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Ekrem Çetinkaya, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemal Keskin, Bolu Belediye Başkanlığı vekili Meclis Üyesi Süleyman Can, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlik ziyaretinde ilk olarak İl Müftülüğü görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Okunan Kuran-ı Kerimin ardından İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından duası yapılarak şehitlerimizin şahs-ı manevilerine hediye edildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların akabinde, şehit kabirleri tek tek gezilerek karanfiller bırakıldı.

ŞEHİT AİLELERİ DE ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Ramazan Bayramı vesilesiyle de 2015 yılında Iğdır’da sınır kapısında yola kurulan tuzağın uzaktan patlatılması sonucu Şehit olan Yaşar Doğançay’ın muhterem ailesini ve  2018 yılında Hakkari/Çukurca’da bölücü terör örgütü mensupları tarafından atılan güdümlü füze sonucu gazi olan Kasım Uzun ve ailesine ziyarette bulundu.

Şehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim’in okunduğu ve duaların edildiği ziyaretlerde, ailelerle duygularını paylaşan Vali Erkan Kılıç, “Bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden şanlı gazilerimizi rahmetle anıyor, siz kıymetli ailelerinin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Ziyaretlerde Vali Kılıç’a; İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ta eşlik etti.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ