(HABER: ASLI AKIŞ /BURHAN YEŞİLTAŞ )- 35. “İzzet Baysal Şükran Günleri” kapsamında İzzet Baysal Fotoğrafları Sergisi ve Stantların açılışı gerçekleştirildi. İzzet Baysal'ın hayatından kesitler sunan 50 fotoğrafın sergisi ziyaretçilerle buluştu. 

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin (BAİBÜ) desteği ve Kent Konseyi tarafından hazırlanan İzzet Baysal Şükran Günleri” etkinliklerinin ikinci gününde de yoğun ilgi vardı.

Kardelen Meydanı’nda Bolu'nun hayırsever iş insanı merhum İzzet Baysal'ın gençlik yıllarından vefatına kadar ki süreçte hayatından kesitlerin anlatıldığı 50 fotoğrafın sergisi halka açıldı.

İzzet Baysal’ın katıldığı farklı programlardan ve aldığı ödüllerden fotoğrafların sergisi küçükten büyüğe herkesin ilgisiyle büyük beğeni topladı.

STANTLARA İLGİ YOĞUNDU

Memleketi Bolu'ya yaptığı eğitim ve sağlık tesisleriyle halkın gönlünde taht kuran büyük hayırsever İzzet Baysal adına düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikler çerçevesinde İzzet Baysal Caddesi'ne kamu ve sivil toplum kuruları tarafından stantlar açıldı.

İlçeler, dernekler, esnaf ve vatandaşlar tarafından kurulan stantlarda ilçelerin yöresel ürünlerinin tanıtımı yapıldı, el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Ziyaretçiler, gün boyunca stantları dolaşarak yöresel ürünleri inceledi ve alışveriş yaptı. 

HALKA YEMEK İKRAM EDİLDİ

Stantların gezilmesinin ardından Kent Meydanında Ak Piliç, Beypiliç, Erpiliç, Kızılay, Türk Kadınlar Konseyi Derneği sponsorluğunda vatandaşlara yemek ikram edildi.

Editör: Ebru Buket EKE