Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir açılış programında yaptığı konuşmasında, “Net bir şekilde söylüyoruz Kandil'i de başlarına yıkarız” dedi.

Haber Merkezi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, açılış programında bir araya geldi. Programda kürsüye gelen Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın terör örgütleriyle anılmasına sert tepki gösterdi. HDP’nin kendi başına seçime girdiğini ifade eden Yavaş, şu açıklamayı yaptı:

“KANDİL'İ DE BAŞLARINA YIKARIZ”

"Hem demokratik gelişimi sağlamak hem yeni anlayış getirmek için ortaya çıkan 6'lı hükümet tertemiz sayfa açmak istiyor. Kandil 6'lı masanın işini zora sokacak açıklamalar yaparak bu temiz sayfayı bozmak istiyorlar. Net bir şekilde söylüyoruz Kandil'i de başlarına yıkarız, Kandil'e de karşıyız, PKK'ya da karşıyız.”

“HÜDA PAR'IN PROGRAMINI OKUYUN”

“Eğer bölücülükten bahsedilmek isteniyorsa HÜDA PAR'ın programını okuyun, onlarla birlikte seçime nasıl gidiyorlar, içlerine nasıl sindiriyorlar? Önce onun cevabını versinler. Devletin milli güvenliği, milli güvenlik politikası, dış politikası giderse bitermiş, hayır! İyi yapılan her şeyden gurur duyuyoruz.”

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

“Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bunun en önemli teminatlarından birisi Mansur Yavaş'tır, Sayın Genel Başkanımızdır, diğer 5 parti genel başkanıdır. Artık bu şekilde korkutmaktan başka malzemeleri kalmadı.”

Editör: Oğuzhan EKE