Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamada bulundu. MHP lideri Bahçeli "Ekranları başında bizleri izleyen değerli vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum. Türkiye milleti bugün tarih yazmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla 2. tur seçimi yapılmış, kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan 13. cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir." dedi.

Haber Merkezi

Devlet Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde;

"TÜRK MİLLETİ TARİH YAZMIŞTIR"

“Ekranları başında bizleri izleyen değerli vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum. Türkiye milleti bugün tarih yazmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla 2. tur seçimi yapılmış, kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan 13. cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Türk demokrasisi ve siyaset tarihine 2 turlu Seçim örneği yaşanmakla birlikte seçime katılım örneği de canlığa işaret etmiştir. Bu hususta dünya çapında mukayeseli üstünlük kazanmıştır. İstanbul'un fethinin 1 gün öncesinde aziz milletimizi bu defa demokrasi fethiyle güçlü şekilde kucaklamış, aynı zamanda kardeşlik hukukuyla Türkiye Yüzyılıyla buluşturma iradesi göstermiştir.  28 Mayıs'ta Cumhur İttifakı adayı büyük Türkiye ülküsünü desteklemiştir. İstiklal ve istikbal hedeflerimiz sandıkla müdafaa edilmiş, hamd olsun ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır. Milletimiz iftira ve inkâr siyasetine itibar vermemiştir. Milli geleceğimizi zillete değil zafere müstahat olduğu da tescillenmiştir. Küresel lobiler, kulisler, çıkarcılar, entrikacılar, provokatörler, kirli örgütler, tefeciler, bankerler, ABD'sinden AB'sine kadar tüm ülkeler zilletin fermanını okumuş fakat milli duruşu aşamamışlardır.

"HERKES SONUCA SAYGI DUYMALI"

İstikrar ve güvenliğimiz iç barış ve huzur ortamımız sandıkta müdafaa edilmiştir. Ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır. Herkes sonuca saygı duymalı. Dünya birleşmiş karşımıza geçmiştir ama Türk milletine sökmemiştir.”

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ