(Haber: Huri Afacan) - Bolu’da köy ve mahalle muhtarlarına hizmet içi eğitim verildi.

Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı mahalle ve köy muhtarlarının, kamu hizmetlerini mevzuata uygun olarak etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunmalarını, sorunlarını en kısa sürede yetkili makamlara iletmelerini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Bolu Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "2024 Yılı Bolu İli Merkez İlçe Mahalle ve Köy Muhtarları Hizmet İçi Eğitim Programı"nın açılışı, Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti.

Vali Kılıç programda yaptığı açılış konuşmasında, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda göreve gelen mahalle ve köy muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim programının düzenlenmesinin vatandaşlara sunulan kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı olması adına önem arz ettiğini belirtti. Kılıç, muhtarlara kolaylıklar diledi.

Programda, Bolu Valiliği İdare ve Denetim Müdürü Celal Gülderen tarafından köy ve mahalle muhtarlarının mevzuatta yer alan görev, yetki ve sorumlulukları hakkında sunum yapılarak bilgiler verildi.

Mahalle ve köy muhtarlarına yönelik verilen hizmet içi eğitime İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığınca yapılan sunumlar ile devam edildi. Eğitim programı, 20-21 Mayıs 2024 tarihlerinde de devam edecektir.

Editör: Oğuzhan EKE