(Haber: Servet Gökçek- Burhan Yeşiltaş) - Bolu Muhtarlar Derneği Genel Kurulunda tek liste ile gidilen seçimde tek aday olan Aydın Özdoğan, Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

foto galeri gif-2

İl Özel İdaresinde gerçekleştirilen Genel Kurula, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclisi Başkanı Ekrem Çetinkaya, Bolu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Akduman, CHP İl Genel Meclisi üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Bolu Muhtarlar Derneği Genel Kurulu, İl Özel İdaresi yemekhanesinde gerçekleştirildi. Seçim listesinde toplam 101 kişiden 65 kişinin oy kullandı. Tek liste halinde yapılan seçimde Aydın Özdoğan seçildi.

“Ayrılmanın da üzüntüsünü yaşıyorum”

Genel Kurul, sağı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra muhtarlar derneğinin eski başkanı Fikret Özen bir konuşma yaptı. Özen, konuşmasında 10 yıldır Muhtarlar Derneğine başkanlığı yaptığını belirterek, “194 yıllık bir camiada 1828 yıllara dayanan kuruluşu Muhtarlar Camiasının 25 yıllık bir üyesi olarak bu camiada hizmet etmek, çok onur verici ve çok gurur verici. Böyle güzel seçilmiş insanlarla görev yapmak 25 yıl boyunca, 25 yılın içinde 10 yıl Muhtarlar Derneği Başkanlığı yapmak, bu 25 yılın içerisinde Ziraat Odası 6 yıl Meclis Başkanlığı gibi bir görevim oldu. Benim muhtar olmama vesile olan Ketenler Köyü halkına, komşularıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Ketenler köyünden geldikten sonra bir ekip ruhuyla çalışarak kendimizi bu camiada sevdirdik kabul ettirdik. 2014-2024 yılları arasında Bolu Muhtarlar Derneğine başkanlık yaptım. Böyle bir camiadan üzülerek ayrılmanın da üzüntüsünü yaşıyorum.” dedi.

“Birlikte karar vereceğiz”

Fikret Özen’in ardında Muhtarlar Derneğinin yeni başkanı Aydın Özdoğan konuştu. Başkan Özdoğan, kendisini tercih ettikleri için teşekkür ederek, “Kendim 11 yıldır Sağlık Müdürlüğünde sağlık yatırımlarından sorumlu olarak görev yaptım.  Daha sonra 18 yıl İzzet Baysal Devlet Hastanesinde görev yaptım. Daha sonrasında 10 yıl muhakiyecilik yaptım İl Sağlık Müdürlüğünde. Bürokrasiden geliyorum. Yazışmalara, bürokrasiye yabancı değilim. Beni tercih ettikleri içinde kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sizlere layık olmaya çalışacağım. Her şeyi ben bilirim demeyeceğim. Birlikte karar vereceğiz. İstişarelere açık olacağım. Hep birlikte Muhtarlar Derneğini bir adım ileri götürebilirsek bu benim için bir onur olacaktır. Önerilere açık olacağım. Yönetim kurulunda önerileri değerlendirdikten sonra karar verip ondan sonra uygulamaya geçeceğim.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen genel kurulun ardından Özdoğan’ın yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; İsmail Kınık, Uğur Özcan, Mezaffer Yılmaz, Muhterem Özkan, Ömer Kaplan, Mustafa Ulutepe, Ramazan Gümrah, Abdullah Karanfil, Cafer Yılmaz.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Sadık Hıracaoğlu, Engin Turpcu, Recep Yılmaz, İbrahim Demirtaş, Ayhan Çiftçi, Enes Yılmaz, Metin Bütün

Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Davut Akdoğan, Turgut Çarşambalıoğlu, Halit Uzunbay

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri; Mustafa Garip, Yusuf Şakar, İsmail Eker

Muhabir: Servet Gökçek- Burhan Yeşiltaş)