(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-FAHRİ GÜNDÜZ)-Bu yıl ikincisi düzenlenen Şampiyon Köyler futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Müthiş bir taraftar kitlesi önünde oynanan final karşılaşmasında 48 takım içinden finale kalan Banaz Köyü ile Alıçören Köyü kozlarını paylaştı. Turnuva boyunca oynadığı futbolla dikkat çeken Banaz final de rakibi Alıçören Köyü’nü 1-0 mağlup ederek şampiyonluk kupasını aldı.

foto galeri gif

Banaz Köyü ile Alıçören Köyü arasında oynanan şampiyonluk maçında tarihi günlerden biri yaşandı. Karaçayır spor kompleksinde bulunan futbol sahalarında mahşeri bir kalabalık maçı izlemek için Karaçayır’a akın etti. Final karşılaşması Bolusporluyuz ve Köroğlu Gazetesi facebok sayfasından canlı olarak yayınlandı.

Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte orta saha oyunu ile takımlar bir birine üstünlük sağlamaya çalıştı. Her iki takımda ilk 10 dakikalık bölümde buldukları pozisyonlardan sonuç alamadı. İlk yarısı golsüz sonuçlana karşılaşmada ikinci yarı daha hareketli başladı.

Banaz Köyü rakip kaleye paslarla gitmeye çalışarak topu daha çok ayağında bulunduran taraf oldu. Alıçören Köyü ise dış şutlarla gol aradı. Karşılaşmada pas yapan, ayağa oynayan Banaz Köyü sol taraftan geliştirdiği atakta Furkan’ın uzaktan çektiği sert şut kaleciyi de kontrpiyede bırakarak top Alıçören fileleri ile buluştu bu golle Banaz Köyü final karşılaşmasında Köyü 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın geriye kalan bölümlerinde oyunu daha iyi kontrol ederek skoru korumasını bilen Banaz Köyü turnuva başından beri aynı futbolunu da final karşılaşmasında gösterip Şampiyon Köyler futbol turnuvasında şampiyon oldu.