(HABER: NİLAY ÇELİK) – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı programda yaklaşan yerel seçimler hakkında konuştu. Belediyelere de değinen Özcan, “Belediyeleri siyasetin finansmanı için kullanmak istiyorlar” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TV100’ün Kübra Par’la Farklı Açılar programına konuk oldu. Programda partilerin, belediyeleri finansman olarak kullandığını ifade etti. Bolu belediyesini kullanmalarına müsaade etmediğini de belirtti.

“SİYASETİN FİNANSMANI OLARAK KULLANMAK İÇİN BU BELEDİYELERİ İSTİYORLAR”

Başkan Özcan, siyasi parti yönetimlerin belediyelere olan bakış açısını yönelik iddialarda bulundu. Özcan, belediyeler için siyasetin finansmanı diyerek, “Partiler bu yerel seçimlere niye bu kadar önem veriyorlar? Bazen milletvekili seçimlerinin önüne geçiyor çünkü partiler belediyeleri siyasetin finansmanı için kullanmak istiyorlar ve kullanıyorlardı. Açık olarak bunu söyleyeyim. Buna yalan diyen varsa yalan söyler. Bizim belediyeyi kullanamadılar çünkü benim tavrımı biliyorlar. ‘Acaba kullanmaya kalksak bu gidip sağda solda konuşur mu’ diye bana böyle tuhaf talepler gelmedi. Geldi bir tane asansörle ilgili anlattım mesela. Birçok belediyeye AK Partili belediyeye, MHP’li belediyeye, CHP’li belediyeye hepsine geliyor bunlar. Hepiniz bunu biliyorsunuz. Bir salon tut, toplantı yapılacak, git şurada misafirler geliyor onları ağırla yani siyasetin finansmanı olarak kullanmak için bu belediyeleri istiyorlar. Yoksa gerçekten ben bu beldeyi güzelleştireyim bir MHP’li olarak, bir CHP’li olarak geleyim, farklı politikalar hayata geçireyim, var bunun istisnaları tabii ama siyasi parti yönetimlerinin belediyeye bakışı bu. Milletvekillerinin dönem sonunda bile yarısının adını bilmez Sayın Kılıçdaroğlu, il başkanlarının çoğunun adını hiç bilmez ama küçük kasaba belediye başkanlarına kadar herkesin adını bilir. Birçok genel başkanda böyledir” şeklinde konuştu.