Sağlık alanında çalışan kamu çalışanlarının hakları, talepleri ve şikayetleri noktasında çözüm üretmeye gayret gösteren Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, farklı sendikalardan Türk Sağlık Sendikasına geçenlere ‘beyaz dilekçelerle iradelerini ipotek altına’ aldıkları yönünde iddiada bulundu.

HABER: ASLI AKIŞ

Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, “Sendikal özgürlüğü engelleyen, çalışanın iradesine ipotek koyanlar ile ilgili gereğini yapın” diyerek yetkililere seslendi. Özübek, gereğinin yapılması noktasında çağrı yaparak sert sözler kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Özübek, istifaları geri almak adına hukuk dışı işlem yapıldığına dikkat çekerek; “Sendikal tarih boyunca attıkları her imza ile memurlara kaybettirenler, memurun ekonomisini mahvedenler imza konusundaki ayarsızlıklarına yenilerini ekliyorlar. Dün çalışanın cebine ellerini atmışlardı, bugün imzalı toplu beyaz dilekçelerle iradelerini ipotek altına almaya çalışıyorlar. Kamu çalışanlarının yaka silktiği bu güruh teveccüh Türk Sağlık Sen’e olunca ve il genelinde yetkiyi aldığımızı görünce toplu beyaz dilekçelerle istifaları geri almak için hukuk dışı bir işe kalkışmışlardır, bizde üzerimize düşen görevi yapıp bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu.

“EMEĞİMİZİ HİÇ KİMSENİN KEYFİYETİNE BIRAKAMAYIZ”

Yetkinin kendi sendikalarına geçmesine kimsenin engel teşkil edemeyeceğini belirten Özübek; “Ne çalışanın iradesini nede sendikal mücadelemizi, emeğimizi hiç kimsenin keyfiyetine bırakamayız. Çeşitli oyunlarla yetkinin Türk Sağlık Sen’e yani gerçek sahibine geçmesine engel olamayacaksınız Buradan yetkililere açıkça sesleniyoruz; Sendikal özgürlüğü engelleyen, çalışanın iradesine ipotek koyanlar ile ilgili gereğini yapın, biz Ankara dahil olmak üzere bu kişileri tüm yetkili mercilere şikayet edecek, gereğinin yapılmasını isteyeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Servet GÖKÇEK