"Sağlıklı Gıda ile Büyüyorum" projesinde eğitimler devam ediyor. Eğitimde gıda güvenilirliği, hijyen, sağlıklı ve dengeli beslenme, sebze ve meyve tüketiminin önemi, gıda alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, ALO GIDA 174 ve gıda israfı gibi konular ele alındı.

 Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Sağlıklı Gıda ile Büyüyorum" Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında, ilimizde bulunan ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilere eğitim verilmeye devam ediliyor. Eğitimin bu seferki durağı Karacasu Ortaokulu oldu.

Eğitimde, bilinçli tüketici olmanın önemine vurgu yapılırken, küçüklerin aile alışverişlerindeki rolüne ve bu alışverişlerinde ebeveynlerine dikkat etmesi gereken hususları hatırlatması konusunda yardımcı olmaları gerektiği gibi hususlara değinildi.

Sağlıklı ve dengeli beslenme kültürünün küçük yaşlardan itibaren kazanılabileceği gerçeğinden hareketle planlanan eğitim çalışmalarında, çocuklara gıdalarını güvenli bir şekilde tüketmenin önemi ve yöntemleri görsellerle anlatıldı.

Karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen ve öğrencilerin de oldukça ilgi gösterdiği eğitim sonunda öğrencilere eğitim etkinliğinden hatıra olarak spiralli bloknot, sürpriz tohumlu kalem ve fındıktan oluşan hediye paketleri verildi.