(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ)- Boluspor’un Brezilyalı oyuncusu Jefferson Nogueira Junior’dan büyük özveri. Kırmızı beyazlılara devre arasında katılan ve oynadığı oyunla kırmızı beyazlı camianın takdirini kazanan Jefferson, Çorum FK ile oynanan mücadelenin son bölümünde oyuna girdi ve Boluspor’un kaderini değiştiren isim oldu.

Geçtiğimiz hafta boyunca takım çalışmaların yer alamayan tecrübeli oyuncu, son yapılan takım toplantısında Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak’a ‘Ağrılarıma rağmen sahada olmak istiyorum. Bunun üstesinden gelirim’ demişti.

Kırmızı beyazlıların teknik direktörü Yalçın Koşukavak ise Jefferson’a Çorum FK maçının 71.dakikasında şans verdi. Brezilyalı oyuncu, maçın 90+4.dakikasında sahneye çıkarak Boluspor’u play-off’a taşıdı.

‘Amacı olan bir adamı hiçbir şey durduramaz’

Çorum FK maçının ardından sosyal medya hesabından duygu yüklü bir paylaşım yapan Jefferson şunları dile getirdi: “Manisa'daki maçtan sonra, haftanın pek çok soru ve güvensizlikle dolu olmadığını söylemek isterdim ama gerçek şu ki, bu hiçbir zaman acıya karşı bağışıklık kazanmak ve bu olumsuzluklarla başa çıkmak değildi, güçlü ve hepsinden önemlisi rekabetçi kalmakla ilgiliydi. Böyle anları yaşamamızı sağlayan da bu. Maç öncesi toplantıda bir cümle aklıma takıldı: ‘Amacı olan bir adamı hiçbir şey durduramaz’ 7 yıl sonra, kaderin bir cilvesi olarak, ben ve bu takip hayallerimize doğru bu adımı atmak için buradaydık. Bu takımla ve bu şehirle gurur duyuyorum. Haydi, Bboluspor.”

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ