(İHA) - Sinoplu Yazar Fatoş Doruk’un kaleme aldığı “Deniz Kaptanın Seyir Defteri” isimli kitap, Kosova ve Arnavutluk’ta, Arnavutçaya çevrilerek Balkan ülkelerinde satışa sunulacak.

Türkiye’de geniş okur kitlelerine ulaşan Gülseren Budayıcıoğlu ve Mustafa Mete Ertem gibi pek çok yazarın eseri Türk yayınevlerinin girişimleri neticesinde Kosova ve Arnavutluk vatandaşları tarafından da tanınmaya başladı. Son olarak Fatoş Doruk ile iletişime geçen bir yayınevi Doruk’un kitaplarını Kosova ve Arnavutluk’ta yayınlamaya başladı. 2.baskısı yayımlanan “Deniz Kaptanın Seyir Defteri” isimli kitabının Arnavutçaya çevrilmesi konusunda yayınevi ile anlaşmaya varan Yazar Fatoş Doruk’un ismi bu sayede ülke sınırlarını aştı.

Konuyla ilgili duygularını paylaşan Fatoş Doruk, üzerinde çalıştığı projeleri sırasıyla hayata geçirmeyi planladığını ve kitapları ile Türkiye'nin adını daha birçok ülkede duyurmak için çaba harcayacağını ifade etti. Ayrıca tüm çocuklarla bir araya gelmeyi arzuladığını belirten Doruk, kitapları aracılığıyla yurt içinde ve yurt dışında her çocukla buluşmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ