Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımı Sultanlar Ligi 3. Hafta karşılaşmasında konuk olduğu Mert Grup Sigorta takımına 3 – 2 mağlup oldu. Karşılaşmada oynana oyun ve kazanılan 1 puan ise moral oldu.

Misi.com Sultanlar liginde Bolu İlini temsil eden Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımı ligin 3. Haftasını tamamladı. Ankara temsilcisi Mert Grup Sigortayla karşılaşan Bolu Belediyespor karşılaşmadan 3 – 2 mağlubiyetle ayrıldı. Karşılaşmanın her setinde oynanan oyun ve kazanılan 1 puan ise stafa ve yönetime moral oldu.

Karşılaşmada setlere göre önemli anlar ise şu şekilde yansıdı, Mert Grop sete iyi başlasa da Belediyespor kısa sürede skoru 7 – 7de eşitledi. Eşitlik 15. Sayıda bozuldu ve Ankara ekibi 18 – 15 öne geçti. Bolu Belediyespor Baş Antrenörü Salih yergin ilk molasını kullandı. Yakaladığı farkı iyi değerlendiren Mert Grup ilk seti 25 – 17 kazanarak maçta 1 – 0 öne geçti.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette iki takım da üstünlük sağlayamadı ve set 6 – 6 eşitlikle devam etti. Seyir zevki yüksek setin skoru 13 - 13e kadar eşit devam etti. 3 sayılık farkı yakalayan Bolu Belediyesi skoru 14 – 17ye getirince Mert Grup ilk molasını kullandı. Elde ettiği üstünlüğü bırakmayan Bolu Belediyespor  seti 22 – 25 kazanarak maçta 1 – 1lik eşitliği sağladı.

İkinci setin benzeri başlayan sette iki takımda üstünlük sağlamakta zorluk çekti ve sat 6 – 6 eşitlikle devam etti. Setin devamında 3 sayılık üstünlük yakalayan Mert Grup skoru 13 – 10a getirdi ve Bolu temsilcisi setteki ilk molasını kullandı. Mola sonrasında Mert Grup skoru 17 – 10a getirince Bolu Belediyesi 2. Molasını da kullandı. Yakaladığı farkı bırakmayan Mert Grup seti 25 – 18 kazanarak maçta 2 -1 öne geçti.

Maçın 4.setine iyi başlayan Belediyespor kısa sürede skoru 0 – 4e getirdi ve Ankara temsilcisi molasını kullandı. Seti istediği düzeyde devam ettiren Bolu Belediyesi farkı 6 sayıya, skoru ise 8 – 14e getirince Mert Grup ikinci molasını kullandı. Yakaladığı farkı iyi kullanan Bolu Belediyesi seti 25 – 17 kazanarak maçta 2 – 2lik eşitliği sağladı.

Maçın beşinci seti karşılıklı sayılarla başladı ve set 4 – 4 eşitlikle devam etti. Sette saha değişimine Bolu Belediyesi 7 – 8 önde girdi. Met Grup arka arkaya sayılarla skoru 12 – 10a getirince Bolu Belediyesi molasını kullandı. Mola sonrasında farkı koruyan Ankara temsilcisi seti 15 – 13, maçı 3 – 2 kazandı.

Karşılaşma sonrasında Bolu Belediyesi puanını 2 ye çıkartırken Mert Grup ise 5 puana yükseldi. Ligin 4. Haftasında evinde Nilüfer Belediyesiyle karşılaşacak olan Bolunun Sultanları karşılaşmayı 19 Ekim Salı günü 3 bin kişilik spor salonunda saat 16:00 da oynayacak.