(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’da 25 motor sürücüsü, Suriye’deki Türk üslerine gerçekleştirilen saldırıları protesto etmek için motorlarıyla kortej düzenledi.

Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve Türkiye’nin kontrollerinde olan noktalara Suriyeli vatandaşlar tarafından saldırılar düzenlendi. Saldırılarda kamu kurumlarına asılı haldeki Türk bayrakları indirilmeye çalışıldı. Yaşanan olaylar sonrasında Bolu’da bir grup motor sürücüsü bir araya geldi. Karaçayır Mahallesi’nde bulunan 25 motor sürücüsü, kortej düzenledi. Türk bayrağı astıklarıyla motorlarıyla şehir turu yaptılar.  

Grup adına konuşan Can Ergaş, Türkiye’deki mültecilerin geri gönderilmesini isteyerek, “Etkinliğimiz amacı, Suriye’de Türk arkadaşlarımıza, kardeşlerimize karşı yapılan yobazlık, onlara karşı yapılan darbeler… Biz yıllardır kendi vatanımızda bunları misafir ettik, şu anda baş kaldırdılar. Bunların olacağı zaten belliydi. Onların artık bir şekilde ülkesine dönmesini istiyoruz. Bu şekilde de arkadaşlarla birlikte sesimizi duyuruyoruz. ‘Fazla merhamet, vatana yapılan en büyük ihanettir’ diyorum, Atatürk’ün sözüyle” dedi.

Bolu Motorcular, Suriye Protesto (1)Bolu Motorcular, Suriye Protesto (2)Bolu Motorcular, Suriye Protesto (3)

Muhabir: Oğuzhan Eke