(Haber: Oğuzhan EKE) – Boluspor karşılaşması sonrası olay çıkaran Sakaryaspor’un Tatangalar taraftar grubu, bir kişiden zorla Boluspor forması alarak, o formayla dans ettikleri anları sosyal medyada yayımladı.

Trendyol 1. Lig’in 12’nci haftasında Boluspor, Sakaryaspor ile karşılaştı. Bolu Atatürk stadyumunda oynana karşılaşmayı Sakaryaspor, 3-2 kazandı.

Karşılaşma sonrası stadyumda olaylar çıktı. Deplasman tribününde bulunan koltukları kıran ‘Tatangalar’ grubu, deplasman tribünü tuvaletlerinde ortalığı birbirine kattı. Sakaryaspor taraftarı, cam, çerçeve, lavabo, musluk, kapı, güvenlik kamerasını kırarak maddi hasara yol açtı. Maç sonrası gruba ait sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda ise ahlak dışı olaylar yaşandığı görüldü.

Sakaryaspor taraftar grubunun, Boluspor’u destekleyen bir kişiden zorla forma aldığı fark edildi. Olaya ilişkin fotoğraf yayımlayan Tatangalar grubu, “İcraat boş otobüsten pankart almayla olmaz, korkudan formalarını teslim eden taraftarlarınıza sorun anlatsınlar” kelimelerini kullandı. Formanın bir kısmının ise yırtıldığı görüldü.

DALGA GEÇEN VİDEO PAYLAŞILDI

Olay, sonrasında dönüş yoluna geçen Tatangalar grubu, bu sefer otobüs içerisinde Boluspor ile dalga geçen video paylaştı. Cinsiyetçi bir paylaşım yapan şahıslar, Boluspor formasını giyerek, kına duvağı taktı. Kınayı yakmışlar geline şarkısı eşliğinde dans ederken kaydedilen video, sosyal medyada paylaşıldı.

Editör: Oğuzhan EKE