Şampiyon Köyler Futbol Turnuvasında geçen yılın finalisti finale doğru yol almaya devam ediyor. Tekkedere Köyü ile Kındıra Köyü arasında oynanan karşılaşmada her iki takımda bir birine normal sürelerde üstünlük kuramadılar. Karşılaşmanın galibi penaltılarla belli oldu.

Haber: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

Tekkedere Köy ile Kındıra Köyü arasında oynanan son 8’e kalma maçında izleyenler futbola doydu. Her iki takımda kadro kalitesi ile turnuvada öne çıkarken alkışı alan takımlar oldular.

foto galeri gif

Karşılaşmanın başlaması ile orta alan futbolu ile oyunu oynayan iki takımda hata yapmak istemedi. Kalecilerin ve defansın öne çıktığı karşılaşmada golcülere gol için izin verilmedi. Maçın başlamasıyla maç sonuna kadar zaman zaman tempo bazen yükselirken Tekkedere Köyü ve Kındıra köyü birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Karşılaşmanın normal süresi 0-0 sonuçlanırken karşılaşma direk penaltı atışlarına gitti.

ENES KURTARDI TEKKEDERE KÖY ÇEYREK FİNALE ÇIKTI

Penaltı atışlarında taraftarlarında desteği ile karşılaşma karnaval havasına dönerken, Tekkedereköy’den kaleci Enes Biçer kurtardığı penaltılarla takımını bir üst tura taşıdı. Geçen yıl finalde kaybeden Tekkedere Köyü bu yıl hedefine adım adım gittiğini gösteren takım oldu.

Tekkedere Köyü, Susuzkınık Köyü çeyrek final karşılaşmasında Pazar günü Saat 20.00’de karşı karşıya gelecek.