(HABER MERKEZİ) - T3 Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, ülkemizin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu ve medya kuruluşları ile üniversitelerin desteğiyle 2024 yılında Adana’da düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne başvurular başladı.

Bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenlenecek dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarına son başvuru tarihi 20 Şubat 2024. “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 25 milyon TL ödül ve 50 milyon TL üzerinde malzeme desteği sağlanacak.

Milli teknoloji üretmek ve geliştirmek amacıyla çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için hız kesmeden yoluna devam eden TEKNOFEST’te roket, model uydu, sağlıkta yapay zeka, biyoteknoloji inovasyon, sanayide dijital teknolojiler, uçan araba simülasyon, eğitim teknolojileri, robotaksi binek otonom araç, tarım teknolojileri, savaşan İHA, çip tasarım gibi teknoloji yarışmaları yer alıyor. TEKNOFEST 2024 kapsamında ise, kablosuz haberleşme, blok zincir, hava savunma sistem teknolojileri, finansal teknolojiler, insansız deniz aracı, akıllı wi-fi kapsama ve robolig yarışmaları ilk defa yapılacak.

TEKNOFEST 2024 yarışmalarına katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını, 20 Şubat 2024 tarihine kadar https://www.teknofest.org/tr/yarismalar/ bağlantısından yapabilir.

Editör: Servet GÖKÇEK