(Haber: Emrah Sağıt) Avusturya maçında iki gol atarak çeyrek final biletini getiren Milli yıldız Merih Demiral’a UEFA “bozkurt” sevinci nedeniyle soruşturma başlattı.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda dün Avusturya ile oynadığı maçı 2-1 kazandı. Çeyrek finale yükselen A Milli Takım’da iki gol atan savunma oyuncusu Merih Demiral'ın attığı gollerden sonrası 'bozkurt' işareti yaparak sevindi.

UEFA'dan disiplin soruşturması
UEFA'dan yapılan açıklamada, "2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya-Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır” diye söylendi
 
Merih Demiral ne demişti?
Merih Demiral gol sevincinde bozkurt işareti yapmasına ilişkin maç sonunda yaptığı açıklamada, "İki gol attığım için çok mutluyum. Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra bunu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum” ifadelerini kullandı.

Merih Demiral hakkında açılan soruşturmanın ilerleyen günlerde cezası hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Merih’in, çeyrek finalde eşleştiğimiz Hollanda karşılaşmasında oynayacak mı sorusu? Şuan için belli değil.
 

Muhabir: Emrah Sağıt