Endonezya’da eğitim öğretim faaliyeti sunan Sultan Agung Islamic University – Sultan Agung İslam Üniversitesi (UNISSULA) ile eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

Haber: Servet Gökçek

İsmini ulusal kahramanından alan Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi, akademik bir heyet ve öğrencilerle birlikte Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni ziyaret etti. Endonezyalı heyeti, Rektör Vekili Prof. Dr. Aydın Him ağırladı.

Rektörlük Senato Odası’nda düzenlenen toplantıda, iki üniversite arasında ortak Ar-Ge çalışmaları ile öğretim elemanı, idari ve teknik personel ve öğrenci değişimini kapsayan eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol metni, BAİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ve  Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi tarafından imzalandı.

REKTÖR VEKİLİ HİM, ENDONEZYALI HEYETE ÜNİVERSİTEYİ TANITTI

Toplantıda Üniversite hakkında heyete ayrıntılı bilgi veren Rektör Vekili Him, Erasmus+, Mevlana ve Farabi değişim programları kapsamında, 3 bin 500’ü aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptığımızı, yılda yaklaşık 140 öğrencimiz ile 40 öğretim elemanımızın farklı uluslararası üniversitelerde eğitim öğretim faaliyetlerine katıldığını söyledi.

Sultan Agung İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Setyo Trisnadi ise 1962 yılında kurulan üniversitede 15 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ve 31 lisans, 7 lisans üstü ve 3 doktora programı olduğunu belirtti. Üniversite ve Tıp Fakültesi hakkında bilgi verdi.

Endonezyalı heyet, Gölköy kampüsünü ve Tıp Fakültesi’ni gezerek, akademisyenlerden bilgi aldı.

foto galeri gif

Editör: Servet GÖKÇEK