(Haber: Huri Afacan) - Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen başkanlığında, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Orman İşletme Müdürü Sinan Çilingir, İşletme Müdür Yardımcıları Fatih Kaya ve Tuncay Nebi Kutay, mühendisler, orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve işçilerin katılımıyla üretim çalışmalarını ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Seben Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Taslıyayla Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Taşlıyayla Orman İşletme Şefliği 48 nolu bölmesinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre uyulması gereken hususlar, yürürlükte bulunan standardizasyon esaslarına göre ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.

Tasliyayla Orman Emvali Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2024 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.

Editör: Servet GÖKÇEK