(Haber: Oğuzhan Eke – Aslı Akış) - İl Genel Meclisinin yeni döneminin ilk toplantısına katılan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Köy yollarının sıcak asfaltla tanışmasını hep beraber sağlamış olacağız” dedi.

Mahalli İdareler seçiminin tamamlanmasının ardından, ilk Bolu İl Genel Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda meclis başkanı seçimi, katip üyelerin seçimi ve komisyon ile encümen üyelerinin seçimi yapıldı. 5 yıllık yeni dönemin ilk toplantısına Bolu Valisi Erkan Kılıç da katıldı. Kılıç, bir konuşma yaparak Meclise seslendi.

“AYNI ZAMANDA DEMOKRASİNİN OKULU”

İl Genel Meclisinin demokrasinin önemli bir yapı taşı olduğunu belirterek, “Demokrasinin önemli yapıtaşlarından bir tanesi İl Özel İdaresi. Aynı zamanda demokrasinin okulu… Burada İl Genel Meclis Üyeleri hem siyaset sahnesine çıkarak, kendilerini geliştirerek, daha sonra belediye başkanlıkları, milletvekillikleri, farklı organlara seçilmekteler. Yerelde hizmetlerin verilmesi, en yakın hizmet birimleri tarafından verilmesi, demokrasinin de çağdaş yönetim anlayışının istediği bir husus” dedi.

“BURADA, SEÇİLMİŞ SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZ VAR”

Birlik içerisinde hareket edeceklerinin mesajını veren Kılıç, “İlçelerin temsilcileri var. İl Merkezinin temsilcileri var burada, seçilmiş siz değerli üyelerimiz var. Çalışma anlayışımızda mutlaka yerelde bulunduğunuz yerlerdeki kaymakamlar, seçilen kişiler, muhtarlarla değerlendirilip, en sağlıklı kararı verip, ondan sonra yatırımların yapılması, çalışmaların yürütülmesi, son derece önemli. Bu noktada hep beraber hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KÖY YOLLARININ SICAK ASFALTLA TANIŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Yapımı tamamlanan asfalt plentinin birkaç ay içerisinde hizmete gireceğini ifade eden Kılıç, “Kırsaldaki köylerdeki alt depo ihtiyaçlarının giderilmesi, başta yol, su kanalizasyon gibi hizmetlerin verilmesi son derece önemli. En fazla da bunlarla ilgili sizlere talepler geliyor. Bu noktada geçen yıl çalışmaya başlayıp, bu sene de biten asfalt plentinin birkaç ay içerisinde faaliyetinde geçirip, köy yollarının sıcak asfaltla tanışmasını hep beraber sağlamış olacağız. Bu konuda hep beraber başta grup yolları olmak üzere, nüfus yoğunluğuna göre bir çalışma içerisinde olacağız. Bu da Özel İdaremize bir güç vermiş olacak” diye konuştu.

“BOLU’NUN LEHİNE HEP BERABER KULLANACAĞIZ”

Yatırımların hayata geçirilmesi noktasında önemli kararlar verileceğini aktaran Kılıç, “Bir hizmetin, bir yatırımın bir bölgeye gelmesi noktasında gerçekten ihtiyaç var mı, onu enine boyuna tartışıp doğru karar vererek, imkânımızı en işe yarar şekilde kullanmak önemli. Bunları hep beraber birlikte gerçekleştireceğiz. Sizler bize güç veriyorsunuz, sahadan bu oyları alıp geldiniz. Dolayısıyla halkın desteği sizinle beraber... Bizler de sizlerle beraber elimizden gelen yetkileri, imkânları, vatandaşımızın lehine, Bolu’nun lehine hep beraber kullanacağız” şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE