(HABER: ASLI AKIŞ)- Yeşilay’ın 2011 yılından bu yana organize ettiği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisi, 5 Mayıs 2024 Pazar günü “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla düzenlenecek.

Spor yaparak bağımlılıklarla mücadelenin önemini vurgulamak ve sporu daha geniş kitlelere yaymak için yıl boyunca bisiklet turları düzenleyen Yeşilay’ın bu yıl 11’incisini düzenleyeceği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu için geri sayım başladı.

Türkiye'nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olan ve Ziraat Katılım, Kahve Dünyası, Bisan ve Türkiye Sigorta’nın katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11’incisi, 5 Mayıs Pazar günü yapılacak.

“TÜM BİSİKLETSEVERLER DAVETLİDİR”     

Yeşilay Bolu Şube Başkanı Bayram Erden, “Sağlığın Keyfini Birlikte Sürelim” sloganıyla gerçekleştirilecek olan bisiklet etkinliğine davette bulunarak; “İlimizde Yeşilay Bolu Şubesi ve Spor Kulübünün katkılarıyla 5 Mayıs, Pazar günü, saat: 10.30’da “Yeşilay Bisiklet Turu” düzenlenecek. “Sağlığın Keyfini Birlikte Sürelim” sloganıyla gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm bisikletseverler davetlidir” ifadelerine yer verdi.

GÜZERGAHLAR BELLİ OLDU

Bisiklet turu etkinliğinin güzergahları hakkında da bilgi veren Erden; “Anıtpark’ta başlayacak olan etkinlik İzzet Baysal Caddesi, Uğur Mumcu Parkı, Gölyüzü Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Atatürk Bulvarı güzergâhlarının geçilmesiyle tekrar Anıtpark’ta son bulacaktır.

“HER YAŞTAN KATILIM SAĞLANABİLİR”

İyi ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılıkların zararlarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’muza her yaştan bisikletsever davetlidir” şeklinde konuştu.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenecek Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 10 bini aşkın bisikletseveri bir araya getirerek bağımlılıkların zararlarına dikkat çekecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunacak.

Editör: Aslı AKIŞ