Bolu’da, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca toplanan mutfak seti yardımları, deprem bölgesine gönderildi.

AK Parti Genel Merkezince, deprem sonrası yaraları sarmak adına  yurt genelinde başlatılan ve Kadın Kolları tarafından organize edilen “Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti” kampanyası için Bolu’da toplanan yardımlar depremzedelere ulaştırılmak için yola çıktı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “ Maalesef 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen, tüm Türkiye’yi derinden sarsan, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremleri yaşadık. Yaşanan depremler sonrası teşkilatlarımız ilk günden itibaren depremin yaşandığı illerimizde seferber oldu. Depremden etkilenen vatandaşlarımızı çadır kent ve konteyner kentlerimizde ziyaret ederek onları yalnız bırakmadık.

İllerimize gelen depremzedelerimizi de kaldıkları yerlerde ziyaret ederek destek olduk. Bugün burada 22 Şubat’ta Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından başlatılan ve 70 ilimizin de katılımıyla desteklenen ‘Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti’ kampanyası için toplandık. Kampanya kapsamında Bolu Kadın Kolları Teşkilatı olarak tüm il, ilçe ve mahalle teşkilat mensuplarımızın da destekleriyle   250 adet koli hazırladık. Kahramanmaraş Afşin’e gönderiyoruz. İlk günden bu yana depremzedelerimizi yalnız bırakmayan ve kampanyamıza destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.”