(Haber: Oğuzhan Eke) - AK Parti ve MHP adaylarıyla açık oturuma çıkmayacağını ifade eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin konuşan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, “Biz hiçbir adayımızı küçümsemiyoruz. Hiç kimse ile Bolu’yu tartışmaktan kaçınmayız” dedi.

AK Parti Bolu İl Teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Programda AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, il yönetimi, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları yer aldı.

Kahvaltının ardından Başkan Adayı Demirkol, kontenjan adaylarını ve belediye meclis üyesi adaylarını basın mensuplarına tanıttı. İsimleri tek tek sayan Demirkol, adayların kısa özgeçmişlerini okudu. Tanıtımın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“HİÇBİR ADAYIMIZI KÜÇÜMSEMİYORUZ”

Demirkol’a, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, “AK Parti’nin de MHP’nin de adayı ile yayına çıkmam. Çünkü belediyecilik geçmişleri yok” açıklaması soruldu. Demirkol, hiçbir adayı küçümsemediklerini ifade ederek, “Biz hiçbir adayımızı küçümsemiyoruz. Tüm adaylarımızın Bolu’yu sevdiğini, Bolu il ilgili düşünceleri olduğunu düşünüyoruz. İyi niyetle çıktıklarını düşünüyoruz. Ben bu söylemlerin alt yapısının ve karşılığının halkta olmadığını düşünüyorum. 5 yılda tecrübeli olduğunu iddia eden bir belediyenin halini tüm vatandaşlarımız sahada bize söylüyor. Kimin işten nasıl anladığı, 31 Mart’ta sandıkta belli olacak” dedi.

“SAVUNULACAK BİR PROJESİ OLMADIĞINA BAĞLIYORUM”

Demirkol, Özcan’ın projesinin olmadığını belirterek, “Biz proje odaklı çalışmaya devam ediyoruz. Projelerimizle her gün sahada vatandaşımızın yanındayız. Onlarla karşılaştığımız zaman da sahada kucaklaşıyoruz ve vatandaşlarımızla karşı karşıya geldiğimizde bu konuları doğal ortamlarda konuşuyoruz. Bizim ile açık oturuma çıkmak istememiş olmasının söyleyecek bir sözü, savunulacak bir projesi olmadığına bağlıyorum. Biz Bolu’da hiç kimse ile oturmaktan, hiç kimse ile Bolu’yu tartışmaktan kaçınmayız” ifadelerini kullandı.

“BİR MASADA OTURMAKTAN BUGÜNE KADAR KAÇMADIK”

Bolu için konuşmaktan geri durmayacaklarının altını çizen Demirkol, “Biz tüm siyasi partilerin adaylarıyla her ortamda oturup, Bolu ile ilgili Bolu’nun geleceğini konuşmayı, kazandığımızda da yine onların tecrübelerinden istifade edeceğimizi ifade etti. Biz Bolu’daki hiçbir vatandaşımızla bir masada oturmaktan bugüne kadar kaçmadık, bundan sonra kaçmayacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerini aldığımızda, hiç kimsenin kaybetmediği o güzel seçim sonucundan sonra da hem Tanju Bey’den hem Alaaddin Başkanımızda, daha önce görev yapmış olanlardan, Bolu için söyleyecek sözü olanlarla aynı masada oturacağız” şeklinde konuştu. 

Editör: Oğuzhan EKE