AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla resmen başlayan seçim sürecine ilişkin, “Milletvekili aday adaylarımız için başvuru süreci başladı. Adaylarımız başvuru için bağışlarını partimize değil AFAD’a yaparak, deprem bölgesinde destek verecek” dedi.

Basın Bülteni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı imzalamasının ardından, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 14 Mayıs tarihinde yapılmasına karar verildi. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar sonrası, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu’da yürütülecek seçim çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

“SKM’MİZİ OLUŞTURDUK”

Seçim koordinasyon merkezinin oluşturulduğunu ifade eden Güner, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilli seçimlerinin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararını imzalamasının ardından tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de seçim takvimi resmen başlamış oldu. Seçim takviminin başlamasıyla birlikte hemen İl Seçim Koordinasyon Merkezi’mizi (SKM) oluşturduk. Deneyim ve tecrübesi ile partimize büyük emek veren Mustafa Nuri Gürsoy’u SKM Başkanı olarak seçerek tüm ekibimizi belirledik” dedi.

“SEÇİM SÜRECİNDE DE GÜNDEMİMİZDE DEPREMZEDELERİMİZİN YARALARININ SARILMASI OLACAK”

Seçim döneminde de ana gündemin deprem bölgesi olacağını işaret eden Güner, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim süreci boyunca hassasiyet gösterilmesini istediği bazı konular var. Seçim sürecinde bizim ana gündemlerimizin başında 6 Şubat’ta yaşanan deprem afetinin yaralarının sarılması ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi olacak. Hem ilimize gelen hem de afet bölgesinde bulunan depremzedelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Acılarımızı beraber paylaşacağız, yasımızı beraber tutacağız, yaralarımızı beraber saracağız ve bu felaketin üstesinden birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“SEÇİM SÜRECİNDE MÜZİK ÇALINMAYACAK”

Depremde yaşanılan acılar nedeniyle müzik çalınmayacağına dikkat çeken Güner, “AK Parti ile Türkiye’de 20 yıldır süren büyümenin, gelişmenin ve istikrarın devam etmesi için bugüne kadar olduğu gibi elbette kapı kapı, sokak sokak, köy köy gezeceğiz. Her zamanki gibi hemşehrilerimiz ile bulaşacağız, kucaklaşacağız, dertlerine ortak olacağız. Türkiye’nin geleceği için oylarına talip olduğumuzu belirteceğiz. Ancak seçim çalışmalarımızı yürütürken de deprem afetini göz önünde bulundurarak seçim müzikleri çalınmayacak. Tek bir sloganımız olacak. O da: Türkiye İçin Hemen Şimdi” diye konuştu.

“MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARIMIZ PARTİYE DEĞİL AFAD’A BAĞIŞ YAPACAK”

Güner, milletvekili aday adaylarının AFAD’a bağış yapacağını da hatırlatarak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının inşasında ve millete hizmet yolunda Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşı olma adına ‘bende varım’ diyen milletvekili aday adaylarımız için başvuru süreci başladı. 11-16 Mart tarihleri arasında hem kamu çalışanlarımız hem de parti teşkilat mensuplarımız görevlerinden istifa ederek söz konusu tarihlerde il başkanlığımıza aday adaylığı başvurusu yapabilecek. Başvuru sürecinin hemen ardından parti tüzüğümüzün belirlediği şekilde temayül yoklamasını yapacağız. Yine bu süreçte de milletvekili aday adaylarımız başvuru için bağışlarını partimize değil AFAD’a yaparak, deprem bölgesinde devam eden inşa ve yardım çalışmalarına destek verecek” şeklinde konuştu.

AFAD’a bağış için hesap bilgileri

Ziraat Bankası TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04

Halk Bankası   TR88 0001 2009 4080 0005 0002 28

Vakıf Bankası  TR62 0001 5001 5800 7299 3175 99