AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, seçim çalışmaları kapsamında sağlık çalışanları ile bir araya gelerek, “Bebeklerin ve cenazelerin rehin tutulduğu Türkiye artık geride kaldı” dedi.

Haber Merkezi

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı program çerçevesinde Bolu  Merkezde çalışmalarını sürdüren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Milletvekili Aydın, programı kapsamında Yukarı Çarşı ve D-100 Karayolu’ndaki esnafı da ziyaret etti.

“BOLULUYUM, BOLU’DA ÖLECEĞİM”

Çalışmalara ilişkin açıklama yapan Aydın, Bolulu olduğunun altını çizerek, “Bugün Yukarı Çarşı’da hemşehrilerimizle bir aradayız. Bizim için gurur verici olan konulardan biri de ‘sadece seçimde değil her zaman burada oldunuz, yanımızda oldunuz, ulaşılabilir oldunuz’ sözünü duyuyor olmamız. Hamdolsun, TBMM çalışmalarımız arasında her fırsatta vaktimizi Bolu’da geçirdik, milletimizle beraber olduk. Şimdi gönül rahatlığıyla milletimizin karşısına çıkıyoruz. Her zaman ifade ederim; Ben Boluluyum, Bolu’da ikamet ediyorum ve nasip olursa Bolu’da öleceğim” dedi.

“SAĞLIK ALANINDA 1 MİLYAR 73 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

Sağlık çalışanları ile yemekte buluşan ve ardından birim sorumluları ile toplantı yapan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, sağlık alanında büyük hizmetlerin yapıldığını belirterek, “İnsanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf olarak değil, bir hakkın teslimi olarak görüyoruz. Hastane kapılarında uzayıp giden kuyruklar, parası olmayanların geri çevrildiği, bebeklerin ve cenazelerin rehin tutulduğu Türkiye artık geride kaldı. Devlete ait hastaneleri tek çatı altında topladık. Aynı zamanda hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmeye başladık. Sadece 2022 yılında evde sağlık hizmeti verdiğimiz vatandaş sayımız 2288. Özellikle sağlık turizmine çok önem veriyoruz. Bu amaçla Fizik Tedavi Hastanemize bir bina daha yaparak hizmete açmıştık, şimdi 250 yataklı yeni Fizik Tedavi Hastanemizin de inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin de taleplere yetişmekte zorlandığını biliyor, inşallah 150 yataklı ek hizmet binası yaparak bu problemi de ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Yine Kültür, İzzet Baysal, Sağlık, Alpagut Mahallelerimiz gibi şehrimizin muhtelif yerlerinde Aile Sağlık Merkezi açacağız” dedi.

Editör: Oğuzhan EKE