(HABER MERKEZİ) - Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından koordine edilen Marmara Kariyer Fuarı (Marmarakaf) Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin de payydaşı olduğu fuara toplam 15 üniversite katılım sağladı. Katılımcı kurumlar ve işletmelere nitelikli insan kaynağı yetiştirme ve temin etme konusunda destek sunmayı amaçlayan Marmarakaf, katılımcılara mesleklerle ilgili detaylı bilgi alma, kariyer planlarını oluşturma, bölgedeki birçok şirketle tanışma, kendi markalarını oluşturma ve girişimcilik konularında düşüncelerini firma kurum ve kuruluşlarla paylaşma fırsatı sunuyor.

Fuara Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Bolu Valisi Erkan Kılıç, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Paydaş üniversitelerin rektörleri, BAİBÜ Kariyer Merkezi personeli ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Fuar alanında BAİBÜ’nin tanıtımını yapmak amacıyla kurulan stant yoğun ilgi gördü. Standı Bolu Valisi Erkan Kılıç ve BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ziyaret etti. Fuarla ilgili konuşan Rektör Alişarlı 2019 yılından bu yana gerçekleştirilen ve 2022 yılında ev sahipliğini yaptıkları kariyer fuarlarının ülkemize hayırlı olmasını temenni edip BAİBÜ’ni temsil eden stantta bulunan BAİBÜ personellerine kolaylıklar diledi. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının 11 bölgede icra ettiği bu fuarların öğrencilerimize faydalı olacağını düşünüyorum, dedi.

Editör: Servet GÖKÇEK