(Haber: Aslı Akış) - AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, şehre modern bir kütüphane kazandırmak amacıyla eski adliye binasının yerine yapılacak olan yeni kütüphane projesini duyurdu.

foto galeri gif-2

Projenin şehre önemli bir katkı sağlayacağına işaret eden Milletvekili Coşkunyürek, kütüphanenin içerisinde teknolojik olanakların yanı sıra konferans ve toplantı salonları da bulunacağını müjdeledi.

“GENÇLERİMİZİN MERKEZİ OLACAK”

Yapılacak kütüphanenin 24 saat hizmet vereceğini vurgulayan Milletvekili Coşkunyürek; “24 saat hizmet veren, huzurlu, konforlu, ferah çalışma ve okuma salonlarına sahip, her yaştan hemşehrimize eşsiz bir kütüphane deneyimi ile çok sayıda kitap ve kaynağa erişim imkanı sunacağımız kütüphanemizde sınırsız internet, teknolojik olanaklar, konferans ve toplantı salonu, kafeteryası, yemyeşil bahçesiyle bilginin, eğitimin, kültürün, sanatın, yaşamın ve geleceğimiz olan gençlerimizin merkezi olacak bir kütüphaneyi inşallah Bolu'muza kazandıracağız” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAĞIZ”

Coşkunyürek, projenin Bolu'da bir kitap medeniyetinin evlatları olarak hissedilen bir eksikliği gidermeyi amaçladığını ifade ederek; “Bir kitap medeniyetinin evlatları olarak şehrimizde eksikliğini hissettiğimiz, bizleri heyecanlandıran bu eserimizle önemli bir ihtiyacı karşılayacağız” dedi.

“KÜTÜPHANEMİZDE DE HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

Kütüphanenin, çocukların ve gençlerin eğitim ve kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla tasarlandığını dile getiren Yüksel Coşkunyürek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz burada kitap okuyarak, ders çalışarak çok iyi liseleri, üniversiteleri kazanacaklar. Üniversiteli gençlerimiz burada sınavlarına hazırlanacaklar bunun yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerine en üst seviyede katkı sunacaklar. Burada kendilerini çok iyi yetiştirecek gençlerimiz de ülkemize, milletimize hayırlı hizmetlerde bulunacaklar inşallah. Bunun için Gençlik Merkezlerimiz de olduğu gibi kütüphanemizde de her türlü imkanı sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Çocuklardan gençlere, üniversite öğrencilerinden akademisyenlere kadar geniş bir kitleye hitap edecek kütüphanemiz Bolu'muzu eğitimde ve kültürde şampiyonlar ligine çıkaracak. Bizleri çok heyecanlandıran bu projemizin şimdiden her şeyin en iyisine lâyık olan hemşehrilerimize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE