ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Fevkani köprüsündeki yıkım çalışmalarını ve asfalt serim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Fevkani köprü yıkımında yüzde yetmiş seviyesine geldiklerini söyleyerek 25 Aralık’a kadar çalışmaların tamamlanacağını açıkladı.
Başkan Alan ayrıca Acılık-Soğuksu hattında asfalt serisinin başladığını ve hafta içi o hattı açacaklarını ifade etti.
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Köprünün yıkımında yüzde yetmişi geçtik. Bir aksilik olmazsa 25 Aralık’a yetiştirmeyi planlıyoruz. Acılık-Soğuksu hattını bu hafta açarsak önümüzdeki hafta UzunMehmet ve Gazipaşa arasını stabilizeye ulaşmayı planlıyoruz. Önümüzde ki gafta açmış olacağız. Yumuşak zemin demiştik ya aynı şekilde orada aynı şekilde olacak. Üst yapısını yapmadan önce altyapısını yapacağız. Aydınlatmaydı bunları yapmak zorundayız. Bura da sürecin uzamasının sebebi bunlar. Altyapı yapmak için vatandaşımızı sonra kırma yapma istemiyor. Bizde istemiyoruz. Acılık-Soğuksu aksının açılmasının ardından süreç UzunMehmet Gazipaşa aksına gelecek. İlk etapta taksi durağının arasından verebiliriz. İnşallah köprü yıkımı 25 Aralık’da bitmiş olacak”dedi.
Acılık-Soğuksu bağlantı yolunun hafta içi açılacağını ifade eden Başkan Alan, “Biliyorsunuz 15 gündür altyapısını hazırlıyorduk. Hem geçen hafta pazar günü hem bir öndeki pazar günü yoğun yağış aldık. Zemin birleştirmesi biraz sancılı. Arkadaşlar asfalt serimine başladılar inşallah iki üç gün içerisinde serimi tamamlayarak önümüzde ki hafta o yolu açmayı planlıyoruz. Ne kadar hızlı açarsak iyi. Hem vatandaşımız hemde biz rahat edeceğiz. O bölge 15-20 gün bekledik. Yumuşak zemin olduğu için otursun diye. Aşırı yağış aldığı için bekledik. Acılık-Soğuksu aksında trafiği rahatlatmış oluruz. Hafta içi de açmayı düşünüyoruz”diye konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE