Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak’ın açıklamalarına ilişkin, “Arzu ettiğim kadar yardım edemedim. Benim 10 milyon liram olmuş olsa, hiç tereddüt etmeden 5 milyon lirasını koşarak gider veririm. Savaş’a karşı söyleyeceğim şey yok arkadaşlar. Ne söylüyorsa haklıdır. Hakkını helal etsin” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Boluspor’un 8 Haziran’da olağanüstü kongreye gideceğini açıkladı. Abak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin, “Ben buradan Sayın Tanju Özcan’a oyun oynayacak yaşı geçtim. Artık bir şeyler yapacak isek adam akıllı bir şeyler yapmanız gerekiyor. Bizi ateşe attın. Yalnız bıraktın. Sıkıntı yok. Gemi limanda biz şuana kadar yaptığımız işi yarı yolda bırakmadık. Ateşe attın, yansınlar dedin” ifadelerini kullandı.

“ARZU ETTİĞİM KADAR YARDIM EDEMEDİM”

Abak’ın açıklamalarına, Başkan Özcan, düzenlediği basın toplantısında değindi. Boluspor’a gerekli desteği veremediklerini ifade eden Özcan, “Ben hiçbir şeyde kıvıran bir adam değilim. Boluspor için eliminden geleni yapıyoruz, bununla ilgili müfettiş incelemelerini de sürekli geçiriyoruz. Evet, ben Savaş Bey’e daha çok yardım taahhüdünde bulundum ama ülkenin ve belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durumlardan dolayı arzu ettiğim kadar yardım edemedim. Bu da doğru... Ama ben çok varlıklı bir adam değilim. Benim 10 milyon liram olmuş olsa, hiç tereddüt etmeden 5 milyon lirasını koşarak gider veririm” dedi.

“SAVAŞ’A KARŞI SÖYLEYECEĞİM ŞEY YOK”

Özcan, Abak’ın söylemlerinde haklı olduğunu ifade ederek, “Savaş Kardeşimin de ne kadar sıkıntıya düşüğünü biliyorum. O yüzden ben doğruya doğru ve eğriye eğri diyen bir adamım. Bütün kredimizi maalesef Abdullah Abat döneminde tüketmişiz. Abdullah Abat’ı muhatap almıyorum söylenecek çok şey var da Savaş’a karşı söyleyeceğim şey yok arkadaşlar. Ne söylüyorsa haklıdır, bundan sonra da elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ne kadar gelirse?” diye konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLER KADAR YARDIM YAPAMADIK”

Verdikleri sözler kadar yardım yapamadıklarının altını çizen Özcan, “Söylediklerine karşı vereceğim bir cevap yok. Bolu Belediyesi öncesinde de destek veriyordu, benim zamanımda da arttırarak destek verdi. Şartları da zorlayarak… Gene o destekler veriliyor, hiç destek verilmiyor değil ama arzu ettiğimiz çok daha fazla destek verebilmekti. Ama Türkiye’nin mevcut ekonomik koşullarında bu mümkün olmadı. Geçen yıl 4 hafta takımı kümede tutmak için Türkiye’deki kişisel kredimizi doldurmuşuz, ondan dolayı ekstra bir şey yapamadık. Doğru söylüyor mu söylüyor ama hiç yardım yapılmıyor değil, yapılıyor. Verdiğimiz sözler kadar yardım yapamadık. Hakkını helal etsin. Bundan sonra da elimizden geldiği kadar yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“SANKİ BİR TEK BOLUSPOR TARAFTARI BELEDİYE BAŞKANI”

Özcan, Boluspor’a Bolu’nun önde gelen isimlerinin destek vermesi gerektiğini ifade ederek, şu şekilde konuştu:

“Sanki bir tek Boluspor taraftarı Belediye başkanı. Nerede bu milletvekilleri? Nerede ilin Valisi? Ben biliyorum verdiği katkıyı ama daha çoğunu hak etmiyor mu kardeşimiz? Tüm yükü Belediye Başkanı olarak benim sırtlayacak şeyim yok? Yapamadık, istedik ama yapamadık. Kredimizi de fazlaca tüketmişiz.”

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ